Mistrzostwa Europy U-17: Pogrom Holenderek, remis w meczu grupowych rywalek Polek

• Data publikacji: 09.05.2018, 20:47

Oprócz biało - czerwonych, swoje mecze w pierwszej kolejce Mistrzostw Europy do lat 17 kobiet rozegrały także inne reprezentacje. Dość niespodziewanie inauguracyjne spotkanie przegrały Niemki, a Holenderki rozgromiły Litwinki aż 0:9.

Grupa A

Polska - Anglia 2:2

(o tym meczu pisaliśmy tutaj)

Hiszpania - Włochy 0:0

Delikatnym faworytem tego spotkania były Hiszpanki, lecz Włoszki postawiły rywalom trudne warunki.. Wyrównana gra nie przełożyła się na ilość sytuacji podbramkowych, a mecz nie obfitował w dużą ilość celnych strzałów. Po stronie piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego zanotowano trzy, po stronie przeciwniczek - zaledwie dwie. Kibice zgromadzeni na stadionie nie zobaczyli więc w tym pojedynku goli, co sprawia, że cztery drużyny mają po jednym punkcie.

Grupa B

Finlandia - Niemcy 1:2 (0:0)

53' Vuorinen - 71', 80' Martinez

W pierwszym spotkaniu grup B, zapowiadana jako ,,czarny koń" turnieju, drużyna Finlandii zmierzyła się z Niemkami, które niezależnie od rocznika należą zawsze do grona faworytek mistrzostw. W pierwszej połowie kibice nie ujrzeli bramek. Po zmianie stron dość niespodziewanie prowadzenie objęły Finki za sprawą Vourinen. Asystę przy tym trafieniu zanotowała Siren. Niemki po stracie bramki ruszyły do bardziej zdecydowanych ataków i w końcu dopięły swego. W 71. minucie bramkarkę Finlandii pokonała Martinez. Ta sama zawodniczka zapewniła swojemu zespołowi zwycięstwo, strzelając gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Litwa - Holandia 0:9 (0:6)

2' Ubartaite (sam.), 10', 17', 79' Van de Vesteringh, 15' van de Velde, 25', 75' Leuchter, 29' Tromp (k.), 60' Foederer

Na brak bramek zdecydowanie nie mogli za to narzekać kibice oglądający spotkanie Litwinek z Holenderkami. Już do przerwy ,,Pomarańczowe" prowadziły różnicą sześciu goli. W drugiej części meczu, mimo przygniatającej przewagi, zdołały strzelić ,,zaledwie" trzy i pojedynek zakończył się wynikiem 0:9. Dominację Holenderek najlepiej widać na przykładzie statystyk - gospodynie turnieju nie stworzyły żadnej sytuacji bramkowej, natomiast ,,Pomarańczowe" miały ich 38, z czego oddały 16 strzałów celnych! Hat - trickiem w tym spotkaniu popisała się skrzydłowa Kirsten Van de Vesteringh.