Mistrzostwa Europy U-17: cenny remis Polek na otwarcie!

• Data publikacji: 09.05.2018, 18:15

Polska reprezentacja U17 kobiet w inauguracyjnym meczu Mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej zremisowała z Anglią 2:2. Bramkę na wagę remisu strzeliła w doliczonym czasie gry Paulina Tomasiak.

Podopieczne Niny Pantalon od początku zaatakowały rywalki i więcej miały z gry. Kolejno strzelały Filipiak, Oleksiak, Legowski i Achcińska, ale uderzenia naszych zawodniczek albo były blokowane, albo świetnie broniła je Rendell. Rywalki próbowały kontratakować, jednak największe zagrożenie stwarzały po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Żadna z akcji nie przyniosła mimo to rezultatu i obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Osiem minut po wznowieniu gry Polki wyszły na prowadzenie za sprawą Pauliny Tomasiak. Angielki po straconej bramce wyraźnie zaatakowały i 10 minut później mieliśmy już 1:1. Sarę Kierul pokonała bardzo aktywna w tym spotkaniu Jessica Park. Przeciwniczki nie zamierzały zwalniać tempa i to one wyszły  na prowadzenie. W 68. minucie  wywalczyły rzut rożny. Najwyżej w polu karnym wyskoczyła Paris Mckenzie i umieściła piłkę w naszej siatce. Polki nie dawały jednak za wygraną i walczyły o choćby jeden punkt do końca. Podopieczne Niny Pantalon dopięły swego, doprowadzając do remisu w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to przepięknym strzałem w okienko popisała się Paulina Tomasiak.

Biało - czerwone uzyskały więc bardzo cenny punkt na początek mistrzostw. Kolejne spotkanie rozegrają 12 maja z Włochami.

Polska U17 - Anglia U17 2:2 (0:0)

48' Filipczak, 80+2' Tomasiak - 58' Park, 68' Mckenzie

Polska:  Sara Kierul –  Wiktoria Zieniewicz,  Klaudia Homa,  Oliwia Silny,  Zofia Buszewska (70' Zuzanna Radochońska)– Paulina Tomasiak,  Paulina Filipczak, Adriana Achcińska, Paulina Oleksiak (61' Michelle Biskup), Alexis Legowski (69' Wiktoria Kiszkis) – Kinga Kozak.
Anglia: Kayla Rendell – Asmita Ale, Emma Brown, Abbie Roberts, Phoebe Williams – Hannah Griffin, Paris Mckenzie, Jessica Park – Jessica Woolley, Olivia Smith (61' Ebony Salmon), Simran Jhamat.