Siatkówka - LN 2019: Polki piąte po trzecim tygodniu

• Data publikacji: 07.06.2019, 12:24

Polskie siatkarki po trzecim tygodniu Ligi Narodów zajmują piąte miejsce z dwudziestoma punktami na koncie. Tym samym Biało-Czerwone są już pewne utrzymania się w elicie, ponieważ maksymalnie do zdobycia jest jeszcze osiemnaście punktów, a nasze siatkarki mają dziewiętnaście punktów przewagi nad ostatnią w tabeli Bułgarią. Niezmiennie liderkami w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów są Turczynki, które mają dwa punkty przewagi nad Włoszkami i trzy nad Amerykankami.

Polki w swoim ostatnim meczu w belgijskim Kortrijk pokonały 3-2 Rosjanki, a o tym meczu więcej piszemy TUTAJ. W drugim meczu tej grupy gospodynie dość niespodziewanie pokonały stawiane w roli faworytek Serbki 3-0.

Polska - Rosja 3-2 (25-23, 24-26, 25-27, 25-20, 15-9)

Belgia - Serbia 3-0 (25-21, 25-21, 25-12)

Tabela turnieju w Kortrijk:

Pozycja Państwo Punkty Sety
1. Belgia 6 7-3
2. Serbia 6 6-4
3. Polska 5 6-6
4. Rosja 1 3-9

Z tonu ani na chwilę nie spuszczają Turczynki, które w swoim ostatnim meczu w stolicy Tajlandii - Bangkoku pokonały bez straty seta gospodynie. Na przeciwnym biegunie są natomiast Bułgarki, które w swoim dziewiątym meczu poniosły dziewiątą porażkę. Tym razem zespół z Bałkanów uległ w czterech setach Dominikankom.

Tajlandia - Turcja 0-3 (16-25, 18-25, 13-25)

Dominikana - Bułgaria 3-1 (25-20, 25-21, 29-31, 25-20)

Tabela turnieju w Bangkoku:

1. Turcja 9 9-1
2. Dominikana 5 7-6
3. Tajlandia 4 5-7
4. Bułgaria 0 2-9

Znakomite spotkanie kibice mogli obserwować w Hong Kongu, gdzie Chinki rywalizowały z Włoszkami. Zwyciężczynie tego spotkania wyłonił dopiero tie-break, w którym minimalnie lepsze były Azjatki. W drugim spotkaniu tej grupy Japonki pewnie w trzech setach wygrały z Holenderkami.

Chiny - Włochy 3-2 (18-25, 22-25, 25-23, 26-24, 15-13)

Japonia - Holandia 3-0 (25-17, 25-17, 25-21)

Tabela turnieju w Hong Kongu:

1. Chiny 8 9-2
2. Włochy 7 8-4
3. Japonia 3 3-6
4. Holandia 0 1-9

Ciekawie było także w amerykańskim Lincoln, gdzie gospodynie mierzyły się z Brazylijkami. W czterech setach zwycięstwo odniosły siatkarki z Ameryki Południowej. W drugim meczu Niemki gładko, w trzech setach uporały się z Koreankami.

USA - Brazylia 1-3 (19-25, 17-25, 25-22, 20-25)

Niemcy - Korea Południowa 3-0 (25-15, 25-22, 25-16)