W tabeli uwzględniamy wszystkie medale w dyscyplinach olimpijskich

Na czerwono medale seniorów w mistrzostwach świata w konkurencjach olimpijskich.

 

Medale na Igrzyskach Europejskich

Medale na Uniwersjadzie

 
l.p data dyscyplina impreza kolor zdobywca konkurencja
1. 12 stycznia short-track ME złoty Natalia Maliszewska 500 m
2. 20 stycznia biegi narciarskie MŚJ srebrny Monika Skinder sprint stylem klasycznym
3. 2 lutego biathlon MŚJ srebrny Kamila Żuk sprint
4. 10 lutego karate MEK brązowy Hubert Jarocki 70 kg
5. 10 lutego karate ME U21 brązowy Sara Elwart 61 kg
6. 10 lutego karate ME U21 brązowy Kinga Harast 68 kg
7. 15 lutego łyżwiarstwo szybkie MŚJ srebrny Karolina Bosiek 1500 m
8. 16 lutego łyżwiarstwo szybkie MŚJ brązowy Karolina Bosiek 1000 m
9. 16 lutego łyżwiarstwo szybkie MŚJ brązowy Karolina Bosiek 3000 m
10. 16 lutego łyżwiarstwo szybkie MŚJ srebrny Karolina Bosiek wielobój
11. 23 lutego szermierka MEK brązowy Alicja Klasik szpada indywidualnie
12. 25 lutego szermierka MEK brązowy Zofia Janelli, Karolina Staszulonek, Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik szpada drużynowo
13. 1 marca skoki narciarskie złoty Dawid Kubacki konkurs indywidualny skocznia normalna
14. 1 marca skoki narciarskie srebrny Kamil Stoch konkurs indywidualny skocznia normalna
15. 1 marca lekkoatletyka HME złoty Michał Haratyk pchnięcie kulą
16. 2 marca lekkoatletyka HME złoty Ewa Swoboda

60 m

17. 2 marca lekkoatletyka HME złoty Paweł Wojciechowski

skok o tyczne

18. 2 marca lekkoateletyka HME srebrny Piotr Lisek

skok o tyczce

19. 3 marca kolarstwo torowe brązowy Mateusz Rudyk

sprint

20. 3 marca szermierka MEJ złoty Wojciech Kolańczyk, Wojciech Lubieniecki, Damian Michalak i Wiktor Szkop

szpada drużynowo

21. 3 marca lekkoatletyka HME złoty Marcin Lewandowski

1500 m

22. 3 marca lekkoatletyka HME srebrny Sofia Ennaoui

1500 m

23. 3 marca lekkoatletyka HME złoty Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Justyna Święty

4x400 m

24. 10 marca zapasy MME złoty Natalia Strzałka

68 kg

25. 10 marca zapasy MME srebrny Patryk Ołenczyn

70 kg

26. 10 marca zapasy MME brązowy Kamil Kościółek

125 kg

27. 17 marca boks MME srebrny Aleksandra Smuklerz

81 kg

28. 17 marca boks MME srebrny Agata Kaczmarska

75 kg

29. 23 marca strzelectwo ME złoty Klaudia Breś

pistolet pneumatyczny

30. 7 kwietnia podnoszenie ciężarów ME złoty Joanna Łochowska

55 kg

31. 9 kwietnia zapasy ME  brązowy Magomedmurad Gadzhiev

70 kg

32. 10 kwietnia zapasy ME srebrny Zbigniew Baranowski

92 kg

33. 13 kwietnia szermierka MŚK brązowy Zofia Janelli

szpada indywidualnie

34. 14 kwietnia zapasy ME srebrny Geworg Sahakian

67 kg

35. 30 maja szermierka ME u23 srebrny Wojciech Kolańczyk

szpada indywidualnie

36. 30 maja szermierka ME U23 srebrny Julia Walczyk

floret indywidualnie

37. 1 czerwca szermierka ME U23 brązowy Julia Walczyk, Martyna Długosz, Katarzyna Lachman, Julia Chrzanowska

floret drużynowo

38. 2 czerwca wioślarstwo ME srebrny Artur Mikołajczewski

jedynka wagi lekkiej

39. 2 czerwca wioślarstwo ME złoty Mirosław Ziętarski i Fabian Barański

dwójka podwójna

40. 2 czerwca wioślarstwo ME brązowy Joanna Dittmann/Monika Chabel/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska

czwórka bez sternika

41. 2 czerwca wioślarstwo ME srebrny Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski

czwórka bez sternika

42. 2 czerwca boks MEK złoty Zofia Stachowiak

70 kg

43. 2 czerwca boks MEK srebrny Barbara Marcinkowska

75 kg

44. 2 czerwca boks MEK brązowy Julia Szermeta

50 kg

45. 2 czerwca boks MEK brązowy Nikola Prymaczenko

54 kg

46. 2 czerwca szermierka ME U23 srebrny Karolina Cieślar, Sylwia Matuszak, Zuzanna Cieślar

szabla drużynowo

47. 2 czerwca kajakarstwo górskie ME srebrny Dariusz Popiela

K1

48. 4 czerwca podnoszenie ciężarów MŚJ brązowy Bartłomiej Adamus

89 kg

49. 19 czerwca szermierka ME brązowy Ewa Trzebińska

szpada indywidualnie

50. 22 czerwca szermierka ME złoty Ewa Trzebińska, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska

szpada drużynowo

51. 23 czerwca koszykówka 3x3 brązowy Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski i Marcin Sroka

drużyna mężczyzn

52. 29 czerwca judo MEK brązowy Katarzyna Sobierajska

70 kg

53. 6 lipca kajakarstwo górskie ME U23 srebrny Klaudia Zwolińska

K1

54. 8 lipca pięciobój nowoczesny MMŚ srebrny Łukasz Gutkowski, Oskar Paradowski

sztafeta mężczyzn

55. 9 lipca kolarstwo torowe MEJ złoty Nikola Wielowska

scratch

56. 9 lipca kolarstwo torowe MEJ złoty Nikola Wielowska, Nikola Seremak

sprint drużynowy

57. 9 lipca kolarstwo torowe MEJ srebrny Konrad Burawski, Szymon Welens, Mateusz Sztrauch

sprint drużynowy

58. 10 lipca kolarstwo torowe ME U23 złoty Marlena Karwacka, Nikola Sibiak

sprint drużynowy

59. 10 lipca kolarstwo torowe ME U23 brązowy Daria Pikulik

scratch

60. 12 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Ewa Swoboda

100 m

61. 12 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Klaudia Siciarz

100 m ppł

62. 12 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Michał Sierocki

110 m ppł

63. 12 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Konrad Bukowiecki

pchnięcie kulą

64. 12 lipca kolarstwo torowe MEJ srebrny Szymon Potasznik

omnium

65. 12 lipca kolarstwo torowe ME U23 srebrny Wiktoria Pikulik

wyścig punktowy

66. 12 lipca pięciobój nowoczesny MMŚ brązowy Łukasz Gutkowski

indywidualnie

67. 13 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Natalia Kaczmarek

400 m

68. 13 lipca kajakarstwo ME U23 brązowy Norman Zezula i Aleksander Kitewski

C2 1000 m

69. 13 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Cyprian Mrzygłód

rzut oszczepem

70. 13 lipca kolarstwo torowe MEJ srebrny Nikola Seremak

keirin

71. 13 lipca kolarstwo torowe ME U23 brązowy Daria Pikulik

omnium

72. 14 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska

K4 500 m

73. 14 lipca kajakarstwo ME U23 srebrny Małgorzata Puławska

K1 500 m

74. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Olga Niedziałek

chód 20 km

75. 14 lipca kajakarstwo ME U23 srebrny Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński

C2 500 m

76. 14 lipca kajakarstwo MEJ brązowy Katarzyna Szperkiewicz

C1 200 m

77. 14 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Dorota Borowska

C1 200 m

78. 14 lipca kolarstwo torowe ME U23 srebrny Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik

madison

79. 14 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Dorota Borowska, Sylwia Szczerbińska

C2 200 m

80. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Mateusz Borkowski

800 m

81. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Norbert Kobielski

skok wzwyż

82. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Klaudia Siciarz, Marlena Gola, Martyna Kotwiła, Ewa Swoboda

4x100 m

83. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska, Natalia Kaczmarek

4x400 m

84. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Oskar Stachnik

rzut dyskiem

85. 15 lipca tenis stołowy MEJ złoty Samuel Kulczycki, Katarzyna Węgrzyn

mikst

86. 16 lipca tenis stołowy MEK brązowy Miłosz Redzimski

singiel

87. 16 lipca tenis stołowy MEK brązowy Ilona Sztwiertnia, Wiktoria Wróbel

debel

88. 16 lipca tenis stołowy MEJ złoty Anna Węgrzyn

singiel

89. 19 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Antoni Plichta

100 m

90. 19 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Wojciech Marok

pchnięcie kulą

91. 20 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Pia Skrzyszowska

100 m ppł

92. 20 lipca kajakarstwo górskie ME U23 srebrny Klaudia Zwolińska

K1

93. 20 lipca kajakarstwo górskie MEJ srebrny Szymon Nowobilski

C1

94. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 złoty Zofia Dudek

3000 m

95. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 brązowy Łukasz Niedziałek

chód 10 km

96. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 brązowy Aleksandra Formella, Sara Neumann, Aleksandra Wsolek, Susane Lachele

4x400 m

97. 21 lipca siatkówka ME U17 brązowy Kajetan Kubicki, Piotr Śliwka, Kacper Pakos, Aleksander Czerwiński, Jakub Olszewski, Tytus Nowik, Kamil Szymendera, Maksym Kędzierski, Konrad Pacholski, Szymon Górowski, Jakub Hawryluk, Jakub Szafrański

drużyna mężczyzn

98. 22 lipca pięciobój nowoczesny MŚ U17 srebrny Nela Szczur i Paulina Myrda

sztafeta

99. 23 lipca pięciobój nowoczesny MŚ U17 brązowy Nela Szczur, Zofia Ciesielska i Paulina Myrda

drużyna

100. 2 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 złoty Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska i Julia Olszewska

K4 500 m

101. 3 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 złoty Dorota Borowska

C1 200 m

102. 3 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 brązowy Bartosz Grabowski

K1 200 m

103. 3 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 srebrny Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska

C2 200 m

104. 4 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 złoty Aleksander Kitewski i Norman Zezula 

C2 500 m

105. 4 sierpnia kajakarstwo MŚ U23 srebrny Małgorzata Puławska

K1 500 m

106. 9 sierpnia kolarstwo szosowe ME U23 srebrny Marta Lach

wyścig ze startu wspólnego

107. 9 sierpnia siatkówka plażowa ME srebrny Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek

turniej kobiet

108. 14 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ brązowy Nikola Wielowska i Nikola Seremak

sprint drużynowy

109. 15 sierpnia zapasy MŚJ złoty Patrycja Gil

55 kg

110. 15 sierpnia zapasy MŚJ brązowy Ewelina ciunek

68 kg

111. 16 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny Nikola Seremak

sprint

112. 16 sierpnia zapasy MŚJ brązowy Wiktoria Chołuj

65 kg

113. 16 sierpnia zapasy MŚJ brązowy Magdalena Głodek

57 kg

114. 17 sierpnia wspinaczka sportowa złoty Aleksandra Rudzińska

czasówka

115. 18 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ brązowy Nikola Sremak

keirin

116. 23 sierpnia kajakarstwo srebrny Michał Łubniewski/Arsen Śliwiński

C2 200 m

117. 24 sierpnia kajakarstwo srebrny Marta Walczykiewicz

K1 200 m

118. 24 sierpnia kajakarstwo srebrny Justyna Iskrzycka

K1 1000 m

119. 24 sierpnia kajakarstwo srebrny Karolina Naja/Anna Puławska

K2 500 m

120. 25 sierpnia kajakarstwo srebrny Tomasz Kaczor

C1 1000 m

121. 25 sierpnia kajakarstwo srebrny Bartosz Grabowski/Piotr Mazur

K2 200 m

122. 25 sierpnia kajakarstwo brązowy Karolina Naja/Anna Puławska/Katarzyna Kołodziejczyk/Hanna Wiśniewska

K4 500 m

123. 27 sierpnia judo brązowy Julia Kowalczyk 

57 kg

124. 28 sierpnia wspinaczka sportowa MŚJ brązowy Aleksandra Kałucka

czasówka

125. 30 sierpnia boks ME brązowy Sandra Kruk

57 kg

126. 31 sierpnia wioślarstwo złoty Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski

czwórka bez sternika

127. 31 sierpnia wioślarstwo srebrny Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann 

czwórka podwójna

128. 31 sierpnia wioślarstwo srebrny Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański  

czwórka podwójna

129. 31 sierpnia boks ME srebrny Aneta Rygielska

64 kg

130. 31 sierpnia boks ME srebrny Elżbieta Wójcik

75 kg

131. 1 września wioślarstwo brązowy Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup

dwójka podwójna

132. 6 września badminton ME U17 brązowy Joanna Podedworny 

singiel

133. 7 września tenis stołowy ME brązowy Natalia Partyka, Li Qian, Natalia Bajor

drużyna

134. 8 września wioślarstwo MME srebrny Izabela Gałek, Paulina Grzella, Magdalena Sochocka i Barbara Streng 

czwórka podwójna

135. 8 września taekwondo ME U21 brązowy Eliza Zbrzezna 

67 kg

136. 9 września strzelectwo MEJ srebrny Sandra Bernal i Remigiusz Chrapkiewicz

mikst trap

137. 9 września boks MME brązowy Wiktoria Rogalińska

51 kg

138. 9 września boks MME brązowy Karolina Ampulska

54 kg

139. 9 września boks MME brązowy Julia Różańska

69 kg

140. 9 września boks MME brązowy Martyna Jancelewicz

+81 kg

141. 15 września strzelectwo MEJ brązowy Maciej Kwalewicz

karabin 3 postawy

142. 16 września strzelectwo ME złoty Marcin Majka

karabin szybkostrzelny

143. 16 września strzelectwo ME brązowy Tomasz Bartnik

karabin szybkostrzelny

144. 16 września strzelectwo ME złoty Marcin Majka, Tomasz Bartnik, Daniel Romańczyk

karabin szybkostrzelny, drużyna

145. 21 września zapasy brązowy Magomedmurad Gadzhiev

70 kg

146. 25 września kajakarstwo górskie brązowy Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Krzysztof Majerczak

K1 drużynowo

147. 28 września lekkoatletyka srebrny Joanna Fiodorow

rzut młotem

148. 28 września siatkówka ME brązowy Fabian Drzyzga, Maciej Muzaj, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Karol Kłos

drużyna mężczyzn

149. 1 października lekkoatletyka brązowy Piotr Lisek

skok o tyczce

150. 2 października lekkoatletyka złoty Paweł Fajdek

rzut młotem

151. 2 października lekkoatletyka brązowy Wojciech Nowicki

rzut młotem

152. 5 października wspinaczka sportowa ME złoty Aleksandra Mirosław

czasówka

153. 6 października lekkoatletyka brązowy Marcin Lewandowski

1500 m

154. 6 października lekkoatletyka srebrny Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic

4x400 m

155. 6 października taekwondo MEJ brązowy Alicja Kowańdy

63 kg

156. 6 października taekwondo MEJ brązowy Weronika Przybysz

+68 kg

157. 16 października kolarstwo torowe ME brązowy Filip Prokopyszyn

wyścig eliminacyjny

158. 17 października kolarstwo torowe ME brązowy Nikol Płosaj

wyścig eliminacyjny

159. 18 października kolarstwo torowe ME brązowy Mateusz Rudyk

sprint

160. 2 listopada judo MME srebrny Paweł Drzymał

81 kg

161. 3 listopada judo MME brązowy Kacper Szczurowski

100 kg