W tabeli uwzględniamy wszystkie medale w dyscyplinach olimpijskich

Na czerwono medale seniorów w mistrzostwach świata w konkurencjach olimpijskich.

Na granatowo medale olimpijskie 

 

 

l.p Data Dyscyplina Impreza Medal Zdobywca Konkurencja
1.  7 stycznia łyżwiarstwo szybkie ME brązowy  Jan Szymański, Adrian Wielgat, Zbigniew Bródka  drużyna
2.  7 stycznia łyżwiarstwo szybkie ME brązowy Artur Nogal, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski sztafeta sprinterska
3.  20 stycznia skoki narciarskie MŚ w lotach srebrny Kamil Stoch konkurs indywidualny
4. 21 stycznia skoki narciarskie MŚ w lotach brązowy Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki konkurs drużynowy
5. 31 stycznia biathlon MEJ brązowy Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Przemysław Pancerz i Marcin Szwajnos sztafeta mieszana
6. 2 lutego karate MEK srebrny Magdalena Godlewska +54 kg
7. 2 lutego karate MEK brązowy Krzysztof Szewczyk -63 kg
8. 2 lutego karate MEK brązowy Dawid Sobkowiak +70 kg
9. 17 lutego skoki narciarskie IO złoty Kamil Stoch skocznia duża
 10. 18 lutego strzelectwo MEK brązowy Wiktoria Bober karabin pneumatyczny
11. 19 lutego skoki narciarskie IO brązowy Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki konkurs drużynowy
 12. 24 lutego strzelectwo ME srebrny Katarzyna Komorowska karabin pneumatyczny
13. 1 marca biathlon MŚJ złoty Kamila Żuk bieg indywidualny
14. 2 marca szermierka MEK brązowy Karolina Staszulonek szpada indywidualnie
15. 3 marca biathlon MŚJ złoty Kamila Żuk sprint
16. 3 marca kolarstwo torowe złoty Szymon Sajnok omnium
17. 3 marca lekkoatletyka HMŚ złoty Adam Kszczot 800 m
18. 4 marca biathlon MŚJ srebrny Kamila Żuk bieg pościgowy
19. 4 marca szermierka MEK brązowy Maciej Bem floret indywidualnie
20. 4 marca lekkoatletyka HMŚ srebrny Marcin Lewandowski 1500 m
21. 4 marca lekkoatletyka HMŚ brązowy Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub 4x400 m
22. 4 marca lekkoatletyka HMŚ złoty  Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina 4x400 m
23. 4 marca lekkoatletyka HMŚ brązowy Piotr Lisek skok o tyczce
24. 6 marca szermierka MEK brązowy Maciej Bem, Kacper Szczypiński, Jakub Dolżycki i Adam Podralski floret drużynowo
25. 11 marca tenis stołowy ME U21 złoty Natalia Bajor debel
26. 11 marca tenis stołowy ME U21 brązowy Natalia Bajor singiel
27. 11 marca tenis stołowy ME U21 srebrny Patryk Zatówka i Marek Badowski debel
28. 11 marca szermierka MEJ srebrny Mikołaj Rudnicki, Piotr Borowiec, Adrian Wojtkowiak i Maciej Bem floret drużynowo
29. 11 marca łyżwiarstwo szybkie MŚJ srebrny Karolina Bosiek bieg masowy
30. 17 marca short-track srebrny Natalia Maliszewska 500 m
 31. 27 marca podnoszenie ciężarów ME złoty Joanna Łochowska 53 kg
32. 30 marca podnoszenie ciężarów ME brązowy Patrycja Piechowiak 69 kg
33. 30 marca podnoszenie ciężarów ME srebrny Kacper Kłos 85 kg
34. 31 marca podnoszenie ciężarów ME brązowy Kinga Kaczmarczyk 90 kg
35. 31 marca podnoszenie ciężarów ME brązowy Łukasz Grela 94 kg
36. 1 kwietnia podnoszenie ciężarów ME złoty Arkadiusz Michaski 105 kg
37. 1 kwietnia podnoszenie ciężarów ME złoty Aleksandra Mierzejewska +90 kg
38. 1 kwietnia szermierka MŚJ srebrny Julia Falińska szpada indywidualnie
39. 1 kwietnia boks ME U22 złoty Agata Kaczmarska 81 kg
40. 1 kwietnia boks ME U22 srebrny Natalia Marczykowska 69 kg
41. 1 kwietnia boks ME U22 srebrny Anna Góralska 54 kg
42. 1 kwietnia boks ME U22 brązowy Elżbieta Wójcik 75 kg
43. 1 kwietnia boks ME U22 brązowy Natalia Barbusińska 64 kg
44. 8 kwietnia szermierka MŚK brązowy Maciej Bem floret indywidualnie
45. 12 kwietnia taekwondo MSJ srebrny Adrian Wojtkowiak 73 kg
46. 15 kwietnia szermierka ME U23 złoty Aleksandra Zamachowska szpada indywidualnie
47. 18 kwietnia szermierka ME U23 srebrny Julia Walczyk, Marika Chrzanowska, Julia Chrzanowska floret drużynowo
48. 18 kwietnia szermierka ME U23 brązowy Aleksandra Zamachowska, Anna Mroszczak, Barbara Rutz, Karolina Mrochem szpada drużynowo
49. 24 kwietnia boks MME brązowy Beata Kałuża 54 kg
50. 24 kwietnia boks MME brązowy Ewelina Mańka 81 kg
51. 24 kwietnia boks MME brązowy Oskar Kopera +91 kg
52. 25 kwietnia boks MME złoty Patrycja Borys 69 kg
53. 3 maja zapasy ME srebrny Roksana Zasina 55 kg
54. 4 maja zapasy ME brązowy Katarzyna Krawczyk 53 kg
55. 5 maja zapasy ME srebrny Magomedmurad Gadzhiev 70kg
56. 6 maja zapasy ME brązowy Robert Baran 125 kg
57. 11 maja taekwondo ME brązowy Patrycja Adamkiewicz 57 kg
58. 11 maja taekwondo ME brązowy Karol Robak 68 kg
59. 13 maja taekwondo ME złoty Aleksandra Kowalczuk +73 kg
60. 2 czerwca kajakarstwo górskie ME srebrny Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela, Michal Pasiut drużyna K1
61. 6 czerwca zapasy ME U23 brązowy Roman Pacurkowski 67 kg styl klasyczny
62. 9 czerwca kajakarstwo ME brązowy Wiktor Glazunow, Michał Lubniewski, Arsen Śliwiński, Marcin Grzybowski C4 1000 m
63. 9 czerwca kajakarstwo ME złoty Justyna Iskrzycka, Paulina Paszek K2 1000 m
64. 10 czerwca kajakarstwo ME złoty Marta Walczykiewicz K1 200 m
65. 10 czerwca kajakarstwo ME srebrny Dorota Borowska C1 200 m
66.  10 czerwca kajakarstwo ME brązowy Anna Puławska K1 500 m
67. 10 czerwca kajakarstwo ME brązowy Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk K2 200 m
68. 10 czerwca kajakarstwo ME brązowy Arsen Śliwiński i Michał Lubniewski C2 200 m
69. 10 czerwca zapasy ME u23 złoty Kamil Kościółek 125 kg styl wolny
70. 10 czerwca boks ME brązowy Lidia Fidura +81 kg
71. 12 czerwca pięciobój nowoczesny MEJ złoty Igor Powroźnik i Kamil Kasperczak sztafeta chłopców
72. 14 czerwca pięciobój nowoczesny MEJM złoty Paulina Myrda trójbój indywidualnie
73. 16 czerwca szermierka ME brązowy Marta Puda szabla indywidualnie
74. 17 czerwca szermierka ME brązowy Martyna Synoradzka floret indywidualnie
75. 17 czerwca pięciobój nowoczesny MEJM złoty Ewa Pydyszewska/Paulina Myrda sztafeta dziewcząt
76. 19 czerwca szermierka ME brązowy Michał Siess, Leszek Rajski, Andrzej Rządkowski i Krystian Gryglewski floret drużynowo
77. 21 czerwca szermierka ME srebrny Ewa Nelip, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska i Barbara Rutz szpada drużynowo
78. 22 czerwca pięciobój nowoczesny MME srebrny Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski  sztafeta mężczyzn
79. 30 czerwca kajakarstwo ME U23 srebrny Paulina Paszek K1 1000 m
80. 30 czerwca judo MEK brązowy Wojciech Kordyalik +70 kg
81. 1 lipca  kajakarstwo MEJ brązowy  Sandra Ostrowska K1 500 m
82. 1 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Dominika Włodarczyk / Helena Wiśniewska / Klaudia Cyrulewska / Katarzyna Kołodziejczyk K4  500 m
83. 1 lipca kajakarstwo MEJ brązowy Julia Wieczorek / Julia Olszewska K2 500 m
84. 1 lipca kajakarstwo ME U23 srebrny Helena Wiśniewska K1 500 m
85. 1 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Justyna Iskrzycka / Paulina Paszek K2 500 m
86. 1 lipca kajakarstwo MEJ złoty Bartosz Grabowski K1 200 m
87. 1 lipca kajakarstwo ME U23 srebrny Dorota Borowska  C1 200 m
88. 1 lipca kajakarstwo MEJ brązowy Julia Olszewska K1 200 m
89. 1 lipca kajakarstwo ME U23 brązowy Dominika Włodarczyk K1 200 m
90. 1 lipca kajakarstwo ME U23 złoty Sylwia Szczerbińska / Dorota Borowska  C2 200
91. 1 lipca siatkówka plażowa ME U20 srebrny Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska kobiety
92. 5 lipca pływanie MEJ srebrny Jan Kałusowski 200 m klasycznym
93. 5 lipca pięciobój nowoczesny AMŚ złoty Anna Maliszewska indywidualnie
94. 6 lipca lekkoatletyka ME U18 brązowy Gracjan Kozak rzut dyskiem
95. 6 lipca lekkoatletyka ME U18 brązowy Piotr Goździewicz pchnięcie kulą
96. 7 lipca pływanie MEJ brązowy Kornelia Fiedkiewicz 50 m dowolnym
97.  7 lipca pięciobój nowoczesny AMŚ złoty Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski mikst
98. 7 lipca lekkoatletyka ME U18 brązowy Tomasz Ratajczyk rzut młotem
99. 7 lipca lekkoatletyka ME U18 złoty Marek Mucha rzut oszczepem
100. 8 lipca pływanie MEJ brązowy Jan Kałusowski  100 m klasycznym
101. 8 lipca pięciobój nowoczesny AMŚ brązowy Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Marta Kobecka, Maciej Dukielski konkurencja drużynowa
102. 8 lipca zapasy MŚK brązowy Tomasz Wawrzyńczyk 110 kg styl klasyczny
103. 8 lipca lekkoatletyka ME U18 brązowy Klaudia Kazimierska 800 m
104. 8 lipca lekkotletyka ME U18 brązowy Rafał Łupiński, Adam Łukomski, Jakub Pająk i Mikołaj Kotyra sztafeta szwedzka
105. 12 lipca kolarstwo szosowe MEJ brązowy Marta Jaskulska jazda indywidualna na czas
106. 13 lipca lekkoatletyka MS U20 brązowy Ada Sułek siedmiobój
107. 13 lipca żeglarstwo ME srebrny Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki 49er
108. 14 lipca lekkoatletyka MS U20 brązowy Martyna Kotwiła 200 m
109. 18 lipca tenis stołowy MEK brązowy Maciej Kubik i Szymon Kolasa turniej drużynowy
110. 23 lipca tenis stolowy MEJ srebrny Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn mikst
111. 24 lipca tenis stołowy MEK złoty Maciej Kubik (wraz z Ivor Ban z Chorwacji) debel
112. 24 lipca tenis stołowy MEK złoty Maciej Kubik singiel
113. 28 lipca kajakarstwo MŚJ złoty Bartosz Grabowski K1 200 m
114. 28 lipca kajakarstwo MŚ U23 srebrny Dorota Borowska C1 200 m
115. 29 lipca kajakarstwo MŚ U23 brązowy Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska C2 500 m
116. 31 lipca kolarstwo szosowe AMŚ srebrny Marta Lach jazda indywidualna na czas
117. 31 lipca kolarstwo szosowe AMŚ srebrny Piotr Konwa jazda indywidualna na czas
118. 1 sierpnia kolarstwo górskie AMŚ srebrny Krzysztof Łukasik cross country
119. 1 sierpnia kolarstwo górskie AMŚ brązowy  Gabriela Wojtyła cross country
120. 3 sierpnia pływanie ME brązowy Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, Jakub Kraska i Kacper Majchrzak  4x100 m dowolnym
121.  4 sierpnia wioślarstwo ME złoty Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann czwórka podwójna
122. 4 sierpnia wioślarstwo ME brązowy Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel czwóka podwójna
123. 4 sierpnia wioślarstw ME brązowy Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel, Maria Wierzbowska czwóka bez sternika
124. 4 sierpnia kolarstwo torowe ME brązowy Justyna Kaczkowska 3 km indywidualnie
125. 5 sierpnia wioślarstwo ME srebrny Weronika Deresz i Joanna Dorociak  dwójka podwójna wagi lekkiej
126. 5 sierpnia kolarstwo torowe ME złoty Wojciech Pszczolarski wyścig punktowy
127. 6 sierpnia kolarstwo szosowe AMŚ złoty Marta Lach wyścig ze startu wspólnego
128. 6 sierpnia kolarstwo szosowe AMŚ srebrny Karolina Sowa wyścig ze startu wspólnego
129. 7 sierpnia kolarstwo torowe ME brązowy Szymon Krawczyk wyścig eliminacyjny
130. 7 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Wojciech Nowicki rzut młotem
131. 7 sierpnia lekkoatletyka ME srebrny Paweł Fajdek rzut mlotem
132. 7 sierpnia lekkoatlettyka ME złoty Michał Haratyk pchnięcie kulą
133. 7 sierpnia lekkoatletyka ME srebrny Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą
134. 8 sierpnia pływanie ME srebrny Radosław Kawęcki 200 m grzbietowym
135. 8 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Paulina Guba pchnięcie kulą
136. 9 sierpnia wspinaczka sportowa MŚJ złoty Natalia Kałucka na czas
137. 9 sierpnia wspinaczka sportowa MŚJ brązowy Aleksandra Kałucka na czas
138. 10 sierpnia lekkoatletyka ME srebrny Marcin Lewandowski 1500 m
139. 11 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Justyna Święty-Ersetic 400 m
140. 11 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Adam Kszczot 800 m
141. 11 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic 4x400 m
142. 12 sierpnia lekkoatletyka ME srebrny Sofia Ennaoui 1500 m
143. 12 sierpnia lekkoatletyka ME brązowy Joanna Fiodorow rzut młotem
144. 12 sierpnia lekkoatletyka ME złoty Anita Włodarczyk rzut młotem
145. 15 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny Marta Jaskulska scratch
146. 15 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny  Oskar Filipczak, Bartosz Kucharski i Cezary Łączkowski sprint drużynowo
147. 15 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ brązowy Nikola Seremak i Nikola Sibiak sprint drużynowy
148. 16 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny Filip Prokopyszyn scratch
149. 17 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny Filip Prokopyszyn wyścig punktowy
150. 17 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ brązowy Marta Jaskulska omnium
151. 17 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ brązowy Nikola Sibiak sprint
152. 18 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ złoty Cezary Łączkowski sprint
153. 19 sierpnia kolarstwo torowe MŚJ srebrny Nikola Sibiak keirin
154. 19 sierpnia kajakarstwo górskie ME U23 złoty Klaudia Zwolińska K1
155. 19 sierpnia kajakarstwo górskie ME U23 brązowy Przemysław Nowak C1
156. 21 sierpnia kolarstwo torowe MEJ srebrny Filip Prokopyszyn scratch
157. 21 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Cezary Łączkowski, Oskar Filipczak i Mateusz Sztrauch sprint drużynowy
158. 21 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Nikola Sibiak i Paulina Petri  sprint drużynowy
159. 22 sierpnia kolarstwo torowe MEJ złoty Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Wiktor Richter i Michał Gałka sprint drużynowy
160. 22 sierpnai kolarstwo torowe MEJ złoty Julita Jagodzińska i Marlena Karwacka sprint drużynowy
161. 22 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Marta Jaskulska wyścig eliminacyjny
162. 22 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Filip Prokopyszyn 1 km ze startu zatrzymanego
163. 23 sierpnia kolarstow torowe MEJ brązowy Natalia Sibiak sprint indywidualny
164. 24 sierpnia kajakarstwo srebrny Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski C2 200 m
165. 24 sierpnia kajakarstwo srebrny Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek K2 1000 m
166. 24 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Marta Jaskulska omnium
167. 25 sierpnia kajakarstwo brązowy Dorota Borowska C1 200 m
168. 25 sierpnia kolarstwo torowe MEJ srebrny Cezary Łączkowski keirin
169. 25 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Marta Jaskulska wyścig punktowy
170. 25 sierpnia żeglarstwo ME złoty Zofia Noceti-Klepacka RSX
171. 25 sierpnia żeglarstwo MEJ srebrny Lidia Sulikowska RSX
172. 26 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Aleksandra Tołomanow keirin
173. 26 sierpnia kolarstwo torowe MEJ brązowy Damian Papierski/Filip Prokopyszyn madison
174. 26 sierpnia kajakarstwo srebrny Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska C2 200 m
175. 26 sierpnia kajakarstwo brązowy Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski C2 500 m
176. 26 sierpnia kajakarstwo brązowy Karolina Naja, Anna Puławska, Helena Wiśniewska i Katarzyna Kołodziejczyk K4 500 m
177. 4 września strzelectwo srebrny Łukasz Czapla ruchoma tarcza 50 m
178. 6 września skateboarding ME złoty Amelia Brodka park
179. 7 września strzelectwo złoty Tomasz Bartnik karabin trzy postawy
180. 9 września siatkówka MEJ brązowy Katarzuyna Jagła, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska, Weronika Centka, Natalia Ciesielska, Zuzanna Górecka, Paulina Damaske, Oliwia Baluk, Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska, Karolina Garstka, Aleksandra Gryka drużyna dziewcząt
181. 9 września strzelectwo MŚJ brązowe Aleksandra Szutko karabin leżąc 50 m
182. 10 września strzelectwo MŚJ brązowy Patryk Sakowski, Tomasz Piwowarski i Kacper Jurasz pistolet szybkostrzelny drużynowo
183. 10 września strzelectwo srebrny Daniel Romańczyk karabin leżąc 300 m
184. 10 września strzelectwo srebrny Łukasz Czapla ruchoma tarcza 10 m
185. 13 września wspinaczka sportowa złoty Aleksandra Rudzińska speed
186. 13 września wspinaczka sportowa srebrny Anna Brożek speed
187. 14 września judo MEJ srebrny Angelika Szymańska 63 kg
188. 14 września judo MEJ brązowy Cezary Tchórzewski 73 kg
189. 15 września wioślarstwo złoty Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann czwórka podwójna
190. 22 września pięciobój nowoczesny ME U23 złoty Łukasz Gutkowski indywidualnie
191. 22 września pięciobój nowoczesny ME U23 srebrny Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Oskar Paradowski drużynowo
192. 23 września pięciobój nowoczesny ME U23 złoty Marta Kobecka/Łukasz Gutkowski mikst
193. 23 września pięciobój nowoczesny ME U23 brązowy Natalia Dominiak/Daniel Ławrynowicz mikst
194. 23 września tenis stołowy ME brązowy Katarzyna Grzybowska-Franc singiel
195. 23 września tenis stołowy ME złoty Li Qian singiel
196. 25 września kajakarstwo górskie srebrny Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut drużyna K1
197. 28 września kajakarstwo górskie złoty Aleksandra Stach/Marcin Pochwała C2 mikst
198. 30 września siatkówka złoty Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Damian Schulz, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomasz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek drużyna mężczyzn
199. 17 października boks MEJ złoty Zofia Stachowiak 70 kg
200. 17 października boks MEJ złoty Daria Parada 75 kg
201. 17 października boks MEJ srebrny Martyna Jancelewicz 80 kg
202. 17 października boks  MEJ srebrny Oliwia Toborek +80 kg
203. 17 października boks MEJ brązowy Karolina Ampulska 52 kg
204. 18 października judo MŚJ brązowy Aleksandra Kaleta 52 kg
205. 20 października judo MŚJ brązowy Iwo Baraniecki 100 kg
206. 24 października podnoszenie ciężarów MEJ brązowy Przemysław Korneluk 77 kg
207. 25 października podnoszenie ciężarów MEJ brązowy Bartłomiej Adamus 85 kg
208. 26 października podnoszenie ciężarów MEJ złoty Magdalena Karolak +90 kg
209. 27 października podnoszenie ciężarów ME U23 srebrny Kinga Kaczmarczyk 90 kg
210. 27 października podnoszenie ciężarów ME U23 brązowy Zuzanna Majewska +90 kg
211. 27 października zapasy brązowy Gevorg Sahakyan 67 kg
212. 2 listopada judo ME U23 złoty Julia Kowalczyk 57 kg
213. 8 listopada taekowndo ME U23 srebrny Jakub Posadzy 63 kg
214. 9 listopada taekwondo ME U23 złoty Patrycja Adamkiewicz 57 kg
215. 9 listopada podnoszenie ciężarów brązowy Arkadiusz Michalski 109 kg
216.  10 listopada karate złoty Dorota Banaszczyk 55 kg
217.