Cztery medale Karoliny Bosiek na MŚJ!

• Data publikacji: 17.02.2019, 22:22

Fenomenalnie zaprezentowała się na zakończonych dziś mistrzostwach świata juniorów Karolina Bosiek. Polska panczenistka wraca do domu z czterema medalami! Niestety pozostali nasi reprezentanci wypadli słabiej.

Zawody w Baselga di Pine rozpoczęły się w piątek i wtedy też medalowe łowy rozpoczęła Karolina Bosiek. Co prawda na 500 metrów z czasem 39.69 zajęła ósme miejsce (triumfowała Holenderka Femke Beuling - 38.38), lecz na dystansie trzykrotnie dłuższym zdobyła srebro (2:03.75), ustępując jedynie  o 0.02 sek Holenderce  Femke Kok.

Kolejne trzy krążki nasza nadzieja na wielkie sukcesy w dorosłych panczenach w niedalekiej przyszłości dorzuciła w sobotę. Na 1000 metrów była trzecia z czasem 1:18.61, wyprzedzona jedynie przez Holnderki Michelle de Jong i Femke Kok. Na najdłuższym juniorskim dystansie Bosiek znów stanęła na najniższym stopniu podium z czasem 4:20.26. Tym razem wyprzedziły ją Norweżka Ragne Wiklund i Holenderka Robin Groot. Do tego wszystkiego młoda Polka dorzuciła srebro w wieloboju, wyprzedzona jedynie przez Kok.

Jeśli chodzi o pozostałe Polki, to na 500 metrów Karolina Gąsecka była 28, Martyna Baran 29., Natalia Jabrzyk 36., a Olga Kaczmarek 39. Na dystansie dwukrotnie dłuższym Gąsecka była 16., Jabrzyk 25., Baran 32. Na półtora kilometra panie zajmowały zbliżone lokaty - Gąsecka 17., Jabrzyk 24., Kaczmarek 25. Najlepiej pozostałym Polkom poszło na 3000 metrów - Gąsecka zmieściła się w czołowej dziesiątce, a Jabrzyk i Kaczmarek zajęły miejsca pod koniec drugiej. W klasyfikacji wielobojowej Gąsecka była 8. zaś Jabrzyk 13.

W niedzielę rozgrywano biegi masowe i drużynowe. W sprincie drużynowym Polki jadące w składzie Bosiek, Kaczmarek, Jabrzyk i Gąsecka zajęły 5. miejsce, w tym samym składzie w "normalnej" drużynówce Polki były 4., tracąc do podium 0.03 sekundy! W wyścigu masowym Bosiek zajęła czwarte miejsce, Jabrzyk była szósta.

Bez sukcesów starowali nasi juniorzy. W sprincie drużynowym zajęli ósme miejsce, w drużynówce, indywidualnie najlepszym wynikiem byyo ósme miejsca Jakuba Piotrowskiego w wyścigu masowym oraz Damiana Żurka na 500 metrów. W klasyfikacji wieloboju Piotrowski był 14., ale na to złożyły się miejsca od 19 do 39. na poszczególnych dystansach.