Dania z tytułem mistrzowskim!

• Data publikacji: 17.02.2019, 22:10

Dania zdobyła po raz 17. w historii złoty medal Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie. Finał z Niemcami nie przyniósł spodziewanych emocji.

W dzisiejszym finale rozegrano tylko trzy gry, wszystkie wygrali Duńczycy w dwóch setach. Batalia o tytuł mistrzowski trwała jedynie nieco ponad półtorej godziny. Najpierw Mathias Christianesn i Christinna Pedersen nie dali szans Isabel Herttrich i Markowi Lamsfussowi. Potem przyszły gry pojedyncze, w których również dominowali broniący tutułu Duńczycy. Przy wielkim aplauzie licznej kopenhaskiej publiczności Anders Antonsen nie dał szans Maxowi Weisskirchenowi, a Line Kajersfeldt bardzo pewnie pokonała Yvonne Li.

Dla Duńczyków to 17. złoty medal w 25. edycji imprezy. Niemcy w finale byli po raz trzeci - za każdym razem także grali z Danią, w 2011 przegrali, ale w 2013 sensacyjnie wygrali. Przypomnijmy, że brązoqwe medale wywalczyli Holendrzy i Rosjanie.