Szermierka - PŚJ: Lademann blisko 10-tki, florecistki na 4. miejscu

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 17.02.2019, 21:34

Karol Lademann uplasował się na 11. miejscu podczas zawodów szermierczego Pucharu Świata Juniorów. Nasz szablista był najwyżej plasowanym indywidualnie reprezentantem Polski w miniony weekend. W Modling na 4. miejscu uplasowała się drużyna florecistek.

W Dourdan wystartowało czterech polskich szablistów, ale to właśnie Lademann, który ma już doświadczenie seniorskie walczył najlepiej. Najpierw w grupie pokonał wszystkich sześciu rywali, potem turniej rozpoczął od pokonania Balazsa Kaisera 15:7. W kolejnej walce nasz zawodnik pokonał jednym trafieniem (15:14) Stefana Friedheima. Młodego szablistę w 1/8 finału pokonał późniejszy zwycięzca zawodów - Bib Elliott, wygrywając 15:12. Polak uplasował się na 11. miejscu, Piotr Szczepanik był 54., Cezary Białecki 78., a Jakub Broniszewski 97.

W indywidualnych zawodach florecistek w Modling na etapie 1/8 finału rywalizację zakończyła też Magdalena Ławska. Najpierw w walkach grupowych Polka wygrała trzy walki, przegrywając dwa starcia, potem szła bardzo pewnie przez kolejne szczeble turnieju, pokonując Mao Takaharę (15:8), Sabrinę Fang (15:4) i Lucię Tortelotti (15:12). Niestety, w walce o 1/4 finału, lepsza od Ławskiej okazała się Stefanie Deschner, wygrywając 15:6. Inne Polki walczyły nieco słabiej, ale nasza kadra odbiła sobie to w turnieju drużynowym, ocierając się o podium. Ławska uzupełniona o Aleksandrę Jeglińską, Martę Mech i Renatę Tomczak pokonały kolejno: Rumunki (42:26), Węgierki (44:35), ale na etapie półfinału lepsze okazały się Włoszki (45:28). Nasze półfinałowe rywalki wygrały całe zawody, w finale ogrywając Rosjanki (45:37).

Inne zawody nie przyniosły nam takich wyników, a polscy juniorzy raczej pełnili marginalne role. W Bale walczyli szpadziści, wśród których 18. lokatę zajął Wojciech Kolańczyk, z kolei w Sabadell, gdzie rywalizowali floreciści - 25. miejsce zajął Szymon Czartoryjski.