Biegi narciarskie - PŚ: Niskaken i Bolshunov najlepsi na włoskim śniegu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 17.02.2019, 13:54

Światowa czołówka biegów narciarskich mierzy w tym sezonie w mistrzostwa świata, nic więc dziwnego, że większość znamienitych nazwisk nie stawiła się na pucharowe zawody we włoskim Cogne, gdzie po wczorajszych sprintach dziś przyszła kolej na wyścigi dystansowe techniką klasyczną.

Polską reprezentację także na całego pochłonęły przygotowania do mającego zacząć się lada dzień czempionatu, czego efektem są tylko dwa nazwiska, które reprezentowały nasz kraj w ten weekend. Dziś jedynym biało-czerwonym, który stanął na linii startu był Kamil Bury.

Zanim jednak do rywalizacji przystąpili panowie, swój bieg musiały zakończyć panie. Bieg interwałowy na 10 kilometrów rządzi się swoimi prawami, a najlepiej udało się rozłożyć siły doświadczonej Fince Niskanen. Na mecie uzyskała czas o 3 sekundy lepszy niż Szwajcarce Faehndrich. Kolejne trzy miejsca zajęły Rosjanki (one akurat nie odpuściły tego startu), a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Nepryaeva. Dobrym wynikiem w dzisiejszym biegu może pochwalić się niedawno brylująca na Mistrzostwach Świata Juniorów Szwedka Karlsson. Dziś była siódma, a to pokazuje wielki potencjał tej zawodniczki, z której Szwecja będzie z pewnością mieć w przyszłych latach pociechę.

O ile wśród Pań występ Rosjanek można uznać za udany, to występ mężczyzn z tego kraju należy uznać za dominację. 15 kilometrów najszybciej przebiegł Alexander Bolshunov, a jego przewaga na mecie nad drugim Finem Niskanenem wyniosła ponad 40 sekund! Trzecie miejsce zajął rodak zwycięzcy Bessmertnykh, reprezentanci Sbornej w pierwszej dziesiątce zajęli jeszcze dwa miejsca (5. i 6.).

Słabo niestety wypadł dziś Kamil Bury. Polak był 63. w stawce 67 sportowców, którzy ukończyli dzisiejsze zawody.

Puchar Świata w biegach narciarskich, bieg na 10 kilometrów kobiet stylem klasycznym, wyniki: