Skoki narciarskie - PŚ kobiet: Lundby znów ucieka rywalkom

• Data publikacji: 17.02.2019, 14:17

Maren Lundby z Oberstdorfu wyjedzie z kompletem punków. Do sobotniego triumfu Norweżka dołożyła zwycięstwo w niedzielnym konkursie Pucharu Świata, umacniając się na pozycji liderki cyklu.

Dziewiąte w tym sezonie zwycięstwo Lundby zdobyła dzięki skokom na 135 i 135,5 m, tym razem zapewniając sobie solidną przewagę punktową nad rywalkami. Druga Juliane Seyfarth (132 i 135 m) straciła do liderki 9,6 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Sara Takanashi (122,5 i 124 m), która do finałowej trójki awansowała z piątej lokaty.

Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Katharina Althaus (128 i 120,5 m), mimo słabszej drugiej próby utrzymując przewagę nad Yuki Ito (123  i 123,5 m) i Evą Pinkeling (120,5 i 127 m). Na siódmym miejscu znalazła się Carina Vogt (118,5 i 123,5 m) z minimalną przewagą punktową nad dwójką Słowenek: Niką Kriznar (122 i 126 m) i Ursą Bogataj (120,5 i 122 m). Najlepszą "10" zamknęła Silje Opseth (123 i 124 m).

Puchar Świata Pań zawiesi swoją działalność na niemal miesiąc, bowiem kolejne zawody cyklu odbędą się dopiero 10 marca w Oslo.