WTA Dubaj: Fręch przegrała "wygrany" mecz

• Data publikacji: 17.02.2019, 14:38

Magdalena Fręch, która dostała się do głównej drabinki turnieju WTA w Dubaju z kwalifikacji, przegrała z notowaną na 14. miejscu w światowym rankingu Rosjanką Darią Kasatkiną 3-6, 6-3, 4-6. Porażka boli tym bardziej, że Polka prowadziła w decydującym secie 4-1.

Początek meczu zupełnie nie zwiastował końcowego wyniku. Rosjanka szybko objęła prowadzenie 3-0 i utrzymała przewagę do końca pierwszego seta, wygrywając go 6-3.

W drugiej partii Fręch zaczęła grać zdecydowanie lepiej i wystrzegała się popełniania prostych błędów, a do tego słabsza postawa Kasatkiny pozwoliła Polce wyjść na prowadzenie 3-0. Kasatkina zmniejszyła straty na 2-3, ale Polka opanowała nerwy i wygrywała swoje gemy serwisowe, a przy stanie 5-3 przełamała Rosjankę i wygrała drugiego seta 6-3.

Początek decydującej partii był identyczny, jak poprzedniej. Fręch ponownie prowadziła 3-0, a Kasatkina popełniała coraz więcej błędów. Niestety Rosjanka doprowadziła do remisu 4-4. Kolejne dwa gemy padły łupem Rosjanki, która wygrała decydującego seta 6-4.