Narciarstwo dowolne/snowboard - PE: krajowi faworyci nie zawiedli

• Data publikacji: 17.02.2019, 13:44

W Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody Pucharu Europy w snowboardzie oraz narciarstwie dowolnym w konkurencji big air, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski.

Narciarstwo dowolne

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się reprezentant Austrii Hannes Rudiger, który zwyciężył z łączną notą - 177 punktów. Drugie miejsce zajął Victor White, który otrzymał - 176,67 pkt., a trzecie Miika Virkki z Finlandii - 171 pkt. Tuż za podium uplasował się Szczepan Karpiel-Bułecka - 161,33 pkt., który tym samym został Mistrzem Polski.

Wśród pań wystartowały tylko dwie zawodniczki - Norweżka Elvira Ros i Słowaczka Natalia Slepecka. Lepsza okazała się Skandynawka, która otrzymała - 153,33 pkt., gdy nasza południowa sąsiadka tylko - 120 punktów.

Kobiety
1. Elvira Ros - Norwegia - 153.33 pkt.
2. Natalia Slepicka - Słowacja - 120.00

Mężczyźni
1. Hannes Rudiger - Austria - 177.00 pkt.
2. Victor White - Barbados - 176.67
3. Miika Virkki - Finlandia - 171.00
4. Szczepan Karpiel-Bułecka - Polska - 161.33
5. Tuomas Kivari - Finlandia - 159.67
6. Julius Forer - Austria - 148.67

Snowboard

W rywalizacji snowboardzistów triumfował Chorwat Tino Stojak, który za swój występ otrzymał - 168,67 pkt. Drugi był reprezentant Serbii Matija Milenković z łączną notą - 124 punktów, zaś skład podium uzupełnił Słowak Boris Karolcik - 112,67 pkt. Czwarte miejsce i tytuł mistrza kraju zdobył Piotr Tokarczyk - 111,34 pkt.

W zmaganiach kobiet zwyciężyła Martyna Maciejewska, która pokonała swoją koleżankę z kadry Oliwię Woźniak. Maciejewska zdobyła 151 punktów i zdeklasowała Woźniak, która otrzymała zaledwie 16,67 pkt.