Snowboard - PŚ: Król i Kwiatkowski ponownie w 1/8 finału

• Data publikacji: 17.02.2019, 09:30

Snowboardziści alpejscy po raz drugi rywalizowali na trasie olimpijskiej w Pjongczangu. W slalomie gigancie równoległym Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału.

Aleksandra Król w kwalifikacjach zajęła tym razem 6. miejsce. Jednak ponownie w 1/8 finału zmierzyła się z Glorią Kotnik. Słowenka okazała się lepsza od Polki o ponad pół sekundy. Król została sklasyfikowana na 10. pozycji. W finale Ramona Hofmeister wyraźnie wygrała z Sabine Schoeffmann. Ester Ledecka zajęła dopiero trzecie miejsce.

1. Ramona Hofmeister (Niemcy)
2. Sabine Schoeffmann (Austria)
3. Ester Ledecka (Czechy)
4. Cheyenne Loch (Niemcy)
...
10. Aleksandra Król

Wśród mężczyzn kwalifikacje z Polaków ponownie przebrnął jedynie Oskar Kwiatkowski. Uzyskał on 9. wynik, a Michał Nowaczyk był 34. W 1/8 finału doszło do powtórki z igrzysk. Kwiatkowski rywalizował z Sylvainem Dufourem. Polak ponownie był wolniejszy od Francuza, ale tym razem aż o ponad sekundę. Dufour doszedł do finału, gdzie przegrał z Andreasem Prommeggerem.