PK: dwóch Polaków w "10"

• Data publikacji: 16.02.2019, 20:30

Dzisiejszy wieczór w Oberstdorfie połowicznie należał do polskich skoczków narciarskich, którym nie udało się zdobyć żadnego miejsca na podium. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który zajął 5. miejsce. Zawody wygrał Austriak Clemens Eigner, przed Bartolem i Paschke.

W pierwszej dobrze zaprezentowali się Aleksander Zniszczoł (129.5m) oraz Przemysław Kantyka (132m). Polacy zajęli odpowiednio 9. i 12. miejsca. Na 16. pozycji uplasował się Andrzej Stękała (133m), a 20. Paweł Wąsek. Do serii finałowej nie udało się zakwalifikować Klemensowi Murańce. Prowadził Austriak Clemens Eigner, o 1.8 punktu nad Tilenem Bartolem.

Po pierwszej serii zdyskwalifikowani zostali Cene Prevc oraz Joakim Aune. Pierwszym z Polaków, który oddał skok był Wąsek. Zawodnikowi po dobrym skoku udało się awansować na 14. pozycję. Lepiej spisali się także pozostali biało-czerwoni, wszyscy awansowali na wyższe lokaty niż zajmowali na półmetku. Ostatecznie Kantyka zajął 11. miejsce, Stękała 9. Na 5. miejscu uplasował się Olek Zniszczoł. Zwyciężył Clemens Aigner. Drugi był Słoweniec Tilen Bartol ze stratą 2.5 punktu, a trzeci był Pius Paschke (-4.6 pkt).