Snowboard - PŚ: azjatycka dominacja w halfpipe

• Data publikacji: 16.02.2019, 17:12

Reprezentantka Hiszpanii Queralt Castellet oraz Japończyk Yuto Totsuka wygrali w kanadyjskim Calgary zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji halfpipe'u.

Queralt Castellet uzyskała w pierwszym przejeździe - 90,25 pkt., co pozwoliło jej ostatecznie zwyciężyć. Drugie miejsce, z dwoma punktami mniej, zajęła Chinka Xuetong Cai, zaś skład podium uzupełniła Sena Tomita z Japonii, z wynikiem - 87,75 pkt., wykręconym w drugiej próbie.

Wśród panów triumfował reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni Yuto Totsuka. Japończyk otrzymał za swój start - 89 pkt. Drugi był jego rodak Ruka Hirano, z notą - 87.50 pkt., zdobytą w drugim przejeździe. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy Derek Livingston.