Snowboard - PŚ: Król i Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału

• Data publikacji: 16.02.2019, 09:15

Na olimpijskim stoku w Pjongczangu odbyły się pierwsze po mistrzostwach świata zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału.

Aleksandra Król zajęła 9. miejsce w kwalifikacjach. W 1/8 finału rywalką reprezentantki Polski była ósma w kwalifikacjach Gloria Kotnik. Słowenka okazała się lepsza od Polki o 17 setnych. Król została sklasyfikowana na 13. pozycji. Do rywalizacji w snowboardzie wróciła Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska nie wystartowała na mistrzostwach świata, ale pojawiła się w Pjongczangu, gdzie triumfowała na igrzyskach. W finale pucharowych zawodów Czeszka pokonała wicemistrzynię olimpijską Selinę Joerg.

1. Ester Ledecka (Czechy)
2. Selina Joerg (Niemcy)
3. Sabine Schoeffmann (Austria)
4. Carolin Langenhorst (Niemcy)
...
13. Aleksandra Król

Przez kwalifikacje przebrnął również Oskar Kwiatkowski. Polak uzyskał 15. wynik eliminacji. Odpadł Michał Nowaczyk, który był 36. W 1/8 finału Kwiatkowski nie dał rady pokonać Zana Kosira. Słoweniec ostatecznie został zwycięzcą zawodów. Potem wygrał z Edwinem Corattim, Andreasem Prommeggerem i w finale z Lukasem Mathiesem. Trzecie miejsce zajął Prommegger, a Kwiatkowski został sklasyfikowany na 15. pozycji.