Narciarstwo alpejskie – MŚ: Kristoffersen wreszcie zwycięski!

• Data publikacji: 15.02.2019, 19:05

Mistrzem świata w slalomie gigancie został dziś w Are Henrik Kristoffersen. Norweg dzięki kapitalnemu drugiemu przejazdowi odebrał tytuł Marcelowi Hirscherowi, który musiał zadowolić się srebrem. Austriacy wciąż nie mają w tym roku złota. Brąz zdobył Alexis Pinturault, który w poniedziałek triumfował w kombinacji.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu był Alexis Pinturault. Francuz, który w poniedziałek został mistrzem świata w kombinacji, pokonał trasę w czasie 1:09,97 sekundy. Miał on na półmetku zawodów minimalną przewagę nad broniącym tytułu Marcelem Hirscherem z Austrii (+0,1 sek.) i Norwegiem Henrikiem Kristoffersenem (+0,18). Mniej niż sekundę straty miało jeszcze 4 zawodników. Choć na liście startowej było dziś aż 98 zawodników, z czego 50 awansowało z wczorajszych kwalifikacji, w których udział wzięło 120 narciarzy, to do zawodów nie zgłoszono żadnego Polaka. Choć nasi zawodnicy może nawet zdołaliby uniknąć konieczności przejścia kwalifikacji.

W drugim przejeździe kapitalnie spisał się Henrik Kristoffersen. Norweg pojechał bardzo agresywnie i skutecznie, co się opłaciło. Wygrał dzięki temu złoty medal! Choć Norweg miał już na swoim koncie srebro i brąz igrzysk olimpijskich, to pierwszy raz w karierze stanął na podium mistrzostw świata. Z łącznym czasem 2:20,24 wyprzedził o 0,2 sekundy Hirschera, który utrzymał drugie miejsce. Na trzecie spadł Pinturault, który słabo przejechał końcówkę trasy i stracił 0,42 sekundy do triumfatora.