EYOF 2019 - short-track: srebro sztafety mieszanej!

• Data publikacji: 15.02.2019, 15:47

Polska sztafeta mieszana zdobyła srebrny medal EYOF 2019 w short-tracku na dystansie 3000 metrów. Złoto dla reprezentacji Węgier, zaś brąz dla Holandii.

Polska drużyna w składzie: Hanna Sokołowska, Magdalena Zych, Mateusz Krzemiński, Mateusz Mikołajuk zajęła 2. miejsce w finale 3000 metrów, uzyskując czas - 4:18.168, ustępując tylko Węgrom. Ci wyprzedzili nasz zespół o zaledwie 84 tysięczne sekundy - 4:18.084. Brązowe medale przypadły reprezentantom Holandii, którzy wykręcili wynik - 4:23.290.

W rywalizacji indywidualnej na 1000 metrów nie udało się zdobyć medalu. Wśród dziewczyn najlepsza była Hanna Sokołowska, która zajęła 5. miejsce, zaś w finale B wystąpiła Magda Zych i ostatecznie sklasyfikowana została na 6. pozycji. Zwyciężyła zaś, Słowaczka Petra Rusnakova. U chłopców najlepiej wypadł Mateusz Krzemiński - 7. lokata. Natomiast jego imiennik - Mikołajuk zajął - 11. miejsce.