Narciarstwo alpejskie – MŚ: historyczne złoto Vlhovej!

• Data publikacji: 14.02.2019, 19:20

Petra Vlhova została mistrzynią świata w slalomie gigancie! Słowaczka spisała się kapitalnie w obydwu przejazdach i pokonała prowadzącą nieznacznie na półmetku Viktorię Rebensburg. Trzecie miejsce zajęła Mikaela Shiffrin, a dopiero 31. Maryna Gąsienica-Daniel.

Po pierwszym przejeździe dzisiejszych zawodów na czele była Niemka Viktoria Rebensburg. Mistrzyni olimpijska z Vancouver pokonała trasę w czasie 1:00,91 co dało jej przewagę 0,19 sekundy nad Petrą Vlhovą ze Słowacji. Trzecie miejsce ze stratą 0,37 sekundy zajmowała Ragnhild Mowinckel. "Dopiero" na 4. miejscu plasowała się Mikaela Shiffrin. Amerykanka traciła 0,44 sekundy do prowadzącej. Poniżej oczekiwań zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza reprezentantka dotarła na metę ze stratą 3,43 sekundy, co dało jej zaledwie 36. miejsce.

W drugim przejeździe na podium wskoczyć zdołała Shffrin. Amerykanka zaprezentowała się znacznie lepiej od Mowinckel, dzięki czemu wyprzedziła Norweżkę o 0,12 sekundy. Na więcej jej to jednak nie wystarczyło. Kapitalny przejazd zaprezentowała Petra Vlhova. Słowaczka wyprzedziła dzięki niemu Shiffrin o 0,38 sekundy i Rebensburg o 0,14 sek. Tym samym zdobyła pierwsze w historii złoto mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim dla Słowacji. Maryna Gąsienica-Daniel poprawiła się nieco, jednak 31. miejsce ze stratą 6,20 sekundy to wciąż nie jest raczej wynik na jaki liczyła.