WTA Doha: porażka Rosolskiej w ćwierćfinale debla

• Data publikacji: 14.02.2019, 18:54

Alicja Rosolska w parze z Rumunką Moniką Buzarnescu odpadły w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Doha, ulegając w dwóch setach tunezyjsko-amerykańskiemu duetowi Ons Jabeur i Alison Riske.

Pierwsza partia rozpoczęła się dla polsko-rumuńskiej pary wręcz fatalnie. Rywalki szybko objęły prowadzenie - 4:0 i całkowicie kontrolowały przebieg gry. Pozwoliły Ali i Monice ugrać raptem jednego gema, kończąc dzieło po 27 minutach. Drugi set zaczął się dużo lepiej niż poprzedni, choć to przeciwniczki zdobyły pierwszego gema. Rosolska i Buzarnescu doprowadziły jednak do wyrównania, lecz potem ich gra znów się posypała. Udało się jeszcze ugrać kolejnego gema, ale to było wszystko na co dziś było je stać. Jabeur i Riske dość łatwo triumfowały, po upływie zaledwie 54 minut.