WTA Doha: Rosolska i Buzarnescu w ćwierćfinale

• Data publikacji: 13.02.2019, 20:22

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu zagrają w ćwierćfinale turnieju WTA w Dosze. Polka i Rumunka po super tiebreaku pokonały Chorwatkę Dariję Jurak i Hiszpankę Marię Jose Martinez Sanchez.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się bardzo dobrze dla Rosolskiej i Buzarnescu, bo od przełamania na ich korzyść. Niestety, przewagi tej nie zdołały utrzymać. W dalszej części seta inicjatywa była po stronie rywalek. W efekcie Jurak i Martinez Sanchez wygrały tę partię 6-3.

Druga odsłona spotkania zaczęła się podobnie. Tym razem jednak to Polka i Rumunka dyktowały warunki gry przez większość seta. Mimo dobrej i ambitnej gry rywalek, udało się dowieźć przewagę do końca seta. Set zakończył się takim samym wynikiem jak poprzedni, jednak na korzyść Rosolskiej i Buzarnescu.

Doprowadziły one tym samym do decydującego o losach meczu super tiebreaku. W nim przewaga pary polsko-rumuńskiej była wyraźna. Szybko udało im się zbudować wyraźną przewagę, którą bez problemu utrzymały. W decydującej rozgrywce wygrały 10-4.

Mihaela Buzarnescu/Alicja Rosolska (POL/ROU) – Darija Jurak/Maria Jose Martinez Sanchez (CRO/ESP) 3-6 6-3 [10-4]