EYOF 2019 – alpejskie: świetny występ Łuczak i kolejne złoto Egger

• Data publikacji: 13.02.2019, 18:03

Dziś na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy odbył się slalom gigant kobiet. Kolejny złoty medal zdobyła Austriaczka Magdalena Egger. Świetnie spisała się jedna z naszych reprezentantek – Magdalena Łuczak, która uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych polskich alpejek.

Magdalena Egger podobnie jak w poniedziałek w slalomie, tak i dziś zdeklasowała swoje rywalki. Jej łączny rezultat wyniósł 2:16,38. Druga Rebeka Oblak ze Słowenii straciła do niej aż 2,62 sekundy. Axelle Chevrier z Francji zdobyła brązowy medal z wynikiem o 2,64 słabszym od triumfatorki.

Świetne 8. miejsce zajęła Magdalena Łuczak. Nasza reprezentantka straciła 3,10 sekundy do Egger. Do pozycji medalowej zabrakło jej niespełna pół sekundy. Na 41. miejscu zawody ukończyła Aniela Sawicka. Jej wynik był słabszy od rezultatu Egger aż o 15,08 sekundy. Pierwszego przejazdu nie zdołały niestety ukończyć Maja Chyła i Helena Karabanowska.