EYOF 2019 - biathlon: Francuzka ze złotem, Polki pudłowały

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 13.02.2019, 17:10

Dziś podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Sarajewie rozegrano biegi długie. Wśród dziewcząt na dystansie 10 km triumfowała Francuzka Noemie Remonnay. Najwyżej z Polek uplasowała się Daria Gembicka, która zajęła 24. miejsce.

Młode biathlonistki rywalizowały na dystansie 10 km, a za jedno pudło do ich czasu było doliczane 45 sekund. Na strzelnicy żadna z zawodniczek nie trafiła wszystkich 20 strzałów. Mało tego, z jednym pudłem zakończyła zawody tylko zwyciężczyni Noemie Remonnay. Francuzka pomyliła się na pierwszym strzelaniu, ale później zancznie się poprawiła i wbiegła na metę z najlepszym czasem i nikt jej nie wyprzedził. Zwycięstwo zawdzięcza właśnie dobremu strzelaniu, ponieważ druga na mecie Szwajcarka Lea Meier odrobiła do niej w biegu i pomimo dwóch pudeł przegrała z Francuzka o zaledwie 2,9 sekundy. Skład medalistek dopełniła Rosjanka Sofia Tsyplukhina, która z dwoma pudłami straciła do zwyciężczyni 41 sekund.

Na starcie stanęły cztery Polki. Postawa naszych reprezentantek na strzelnicy pozostawiała jednak wiele do życzenia. Najlepszy końcowy wynik osiągnęła Daria Gembicka, która zajęła 24. miejsce, ale spudłowała aż sześciokrotnie i straciła do triumfatorki 4:08.9. Patrycja Stanek zaliczyła dwa pudła więcej i ze stratą 4:42.1 zakończyła rywalizację na 33. pozycji. Amelia Jęczmieniak spudłowała pięć razy i była 48. Klaudia Topór zajęła 59. lokatę, pudłując siedem razy.