EYOF - 2019 - biathlon: złoto dla Koellnera, słaby start Polaków

• Data publikacji: 13.02.2019, 14:39

Niemiec Hans Koellner zwyciężył w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Sarajewie. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Dereń, który zajął 32. miejsce.

Nasz sąsiad zza zachodniej granicy tylko raz pomylił się na strzelnicy i na metę wbiegł z czasem 42:02.3. Srebrny medal także trafił do reprezentanta Niemiec Benjamina Erika Renza, który na strzelnicy zanotował jedno pudło, ale przegrał ze swoim kolegą z reprezentacji o minutę i dziesięć sekund. Brąz przypadł Ukraińcowi Stepanowi Kinashovi, który również tylko raz się pomylił na strzelnicy, a do zwycięzcy stracił minutę i dwadzieścia dziewięć sekund.

Najlepiej z Polaków spisał się Grzegorz Dereń, który sześciokrotnie pudłował i zajął 32. miejsce, a tuż za nim uplasował się Jan Guńka, ale on aż dziewięć razy nie trafił w tarczę. Słabiej wypadł trzeci z naszych reprezentantów - Marcin Zawół, który pomylił się dziesięć razy i zajął odległe 49. miejsce. Kacper Rutkowski został zdyskwalifikowany.