EYOF 2019 - biathlon: złoto dla Norweżki, Stanek w trzeciej dziesiątce

• Data publikacji: 12.02.2019, 18:03

Reprezentantka Norwegii Hanna Boerve wygrała bieg sprinterski na 6 kilometrów podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży 2019 w Sarajewie. Najwyżej z Polek, bo na 27. miejscu, uplasowała się Patrycja Stanek.

Norweżka Hanna Boerve zdobyła w Sarajewie złoty medal w biegu sprinterskim na 6 kilometrów. Dystans ten przebiegła w czasie - 22:13.5, zaliczając jedno pudło. Drugie miejsce zajęła Lea Meier ze Szwajcarii, ze stratą około 12 sekund i także jednym błędem na strzelnicy. Podium uzupełniła zaś, zawodniczka z Austrii Anna Gandler, której strata wyniosła już ponad pół minuty oraz dwa pudła.

Najlepszą z biało-czerwonych okazała się Patrycja Stanek, która zajęła 27. lokatę, tracąc do zwyciężczyni - 2:16.2, a także zaliczając cztery pomyłki na strzelnicy. Nieco gorzej poszło Darii Gembickiej i Klaudii Topór, które sklasyfikowane zostały odpowiednio na 40. oraz 41. miejscu. Najsłabiej wypadła natomiast Amelia Jęczmieniak, zajmując daleką 61. pozycję.