Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim – ZAPIS RELACJI
Rolandinho1/Wikimedia Commons

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim – ZAPIS RELACJI

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 12.02.2019, 15:49

Dziś na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim odbędzie się rywalizacja drużynowa. Tytułu z Sankt Moritz bronią Francuzi. Na pierwszy w tym roku medal liczą reprezentanci gospodarzy. Grono faworytów jest szerokie, mimo że w zawodach nie startują Amerykanie.

Relacja na żywo

To koniec naszej relacji na dziś! To był bardzo emocjonujący turniej drużynowy! Jutro w Are dzień przerwy. Zapraszamy na czwartek na godzinę 14:15, kiedy to rozpocząć ma się slalom gigant kobiet.

Zenhausern! Kapitalnie! Lepszy aż o 0,5 sekundy i to mistrzowie olimpijscy zostają też mistrzami świata! Austriacy wciąż bez złota. Muszą się dziś zadowolić srebrnym medalem. Brąz fetują Włosi.

Świetny występ Truppe! 2-1 dla Austriaków! Danioth była o 0,21 sekundy wolniejsza. Dwóch wielkich powalczy w decydującym starciu – Marco Schwarz i Ramon Zenhausern.

Do kolejnego wyścigu staną Katharina Truppe i Aline Danioth.

Matt wyrównuje! Aż o 0,48 sekundy lepszy od Daniela Yule'a. To nie jest dobry dzień Szwajcara.

Holdener o 0,28 sekundy szybsza! Mistrzowie olimpijscy na prowadzeniu. Teraz do boju ruszą Michael Matt i Daniel Yule.

Wendy Holdener i Katharina Liensberger już na trasie!

A my już czekamy na wielki finał! Dwie bardzo mocne reprezentacje powalczą o złoto. Kto wygra? Austria, czy Szwajcaria?

Upadł Vinatzer! Niemcy już cieszyli się z brązowego medalu, ale... Strasser został zdyskwalifikowany! Euforia Włochów! Zdobyli brązowy medal!

Duerr utrzymuje nadzieje Niemców! O 0,29 sekundy przed Curtoni! W ostatnim pojedynku Alex Vinatzer będzie się bronił przed atakami Linusa Strassera.

2-0 dla Włochów! Maurberger lepszy aż o 0,69 sekundy! Czyżby Włosi w dość niedoświadczonym składzie zdobyli medal? Może im to zapewnić już Irene Curtoni, która zmierzy się z Leną Duerr.

Niespodziewany triumf Włoszki! Della Mea o 0,26 sekundy lepsza od Geiger! Do kolejnego boju staną Simon Maurberger i Anton Tremmel.

Czas na bój o brązowy medal. Do pierwszego wyścigu staną Lara Della Mea i Christina Geiger.

Strasser popełnił błędy i Zenhausern wygrał o 0,4 sekundy! W wielkim finale zmierzą się Austriacy i Szwajcarzy, którzy czasem pokonali Niemców. O brąz powalczą Włosi i Niemcy.

Duerr wyprowadza Niemców na prowadzenie! 0,34 sekundy lepsza od Szwajcarki! Ramon Zenhausern ma przed sobą arcytrudne zadanie. Pokonanie Linusa Strassera i to odpowiednio wysoko.

Sensacyjny triumf Tremmela! Lepszy aż o 0,42 sekundy Niemiec! Jest remis. W kolejnym wyścigu Lena Duerr zmierzy się z Aline Danioth.

Holdener lepsza o 0,43 sekundy! Mistrzyni świata w kombiancji zdobywa pierwszy punkt dla mistrzów olimpijskich w drużynie. Teraz ruszą Daniel Yule i Anton Tremmel.

W drugim półfinale zmierzą się Szwajcarzy i Niemcy. Jako pierwsze pojawią się Wendy Holdener i Christina Geiger.

Meurberger sensacyjnie wygrał o 0,05 sekundy, ale to Austriacy o 0,29 sek. lepsi w ogólnym rozrachunku! Są w finale, czy zdobędą upragnione złoto?

Liensberger pewnie wygrywa! Della Mea ratowała się dwukrotnie przed wypadnięciem z trasy i była wolniejsza aż o 2,37 sekundy. Czas na decydujący wyścig Marco Schwarza i Simona Meurbergera.

Przed nami wyścig Kathariny Liensberger i Lary Della Mei.

Włoch niespodziewanie wygrywa! Vinatzer 0,06 sekundy lepszy od utytułowanego Austriaka i mamy remis.

Truppe dość niespodziewanie wygrywa. Austriaczka o 0,35 sekundy lepsza. Kolejni na trasie pojawią się Michael Matt i Alex Vinatzer.

Już za chwilę pierwszy z półfinałów. Na trasę ruszą Katharina Truppe i Irene Curtoni.

Krótka przerwa i za chwilę rozpoczną się półfinały. Najpierw Austriacy podejmą Włochów, a potem Niemcy zmierzą się za Szwajcarią.

Zenhausern lepszy o 0,28 sekundy od Myhrera i to mistrzowie olimpijscy z lepszym czasem awansują do półfinału! Zamilkły trybuny w Are.

Hansdotter nie zawodzi! Wygrywa o 0,37 sekundy i gospodarze prowadzą! W decydującym wyścigu starcie mistrza olimpijskiego Andre Myhrera z wicemistrzem Ramonem Zenhausernem.

Yule wypadł z trasy w końcówce wyrównanego wyścigu! Ku uciesze gospodarzy mamy 1-1. Przed nami wyścig Fridy Hansdotter i Aline Danioth.

Teraz zmierzą się Mattias Hargin i Daniel Yule.

Błąd Swenn Larsson i nie kończy ona wyścigu! Mistrzowie olimpijscy prowadzą 1-0!

Czas na ostatni ćwierćfinał. Zmierzą się dwaj główni faworyci, czyli Szwedzi i Szwajcarzy. W pierwszym wyścigu zmierzą się Anna Swenn Larsson i Wendy Holdener.

Francuzi nie obronią tytułu! Strasser o 0,29 sekundy lepszy od Clementa! Niemcy w półfinale.

Duerr pewnie, o 0,54 sekundy wygrywa! Arcyciekawie zapowiada się decydujące starcie! Dwóch rewelacyjnych slalomistów – Clement Noel i Linus Strasser.

Lizeroux wyrównuje stan pojedynku. Pokonał Niemca o 0,59 sekundy. Czas na wyścig Doriane Escane i Leny Duerr.

Geiger niespodziewanie wygrywa! Bardzo wyrównany wyścig, ale to Niemka lepsza o 0,06 sekundy! Do startu szykują się Julien Lizeroux i Anton Tremmel.

Przed nami kolejne ciekawe starcie. Francuzi podejmą Niemców. Na pierwszy ogień pójdą Tessa Worley i Christina Geiger.

Maurberger lepszy o 0,02 sekundy! 3-1 i Włosi niespodziewanie w półfinale!

Niespodzianka! Della Mea wygrywa o 0,37 sekundy! Bardzo ciekawe starcie! Decydujący będzie pojedynek Leifa Kristiana Nestvolda-Haugena i Simona Maurbergera.

Kolejne na starcie pojawią się Kristin Lysdahl i Lara Della Mea.

Foss-Solavaag zgubił nartę! Vinatzer spokojnie dojeżdża do mety i mamy remis! Ależ pech Norwega!

Curtoni prowadziła przez większość dystansu, ale przegrała o 0,02 sekundy! Najmocniejszy punkt Włochów zawiódł! Czas na pojedynek Sebastiana Fossa-Solevaaga i Alexa Vinatzera.

Czas na rywalizację Norwegów z Włochami. Najpierw Thea Louise Stjernesund i Irene Curtoni.

Schwarz lepszy o 0,25 sekundy. Słowacy nie powtórzą sukcesu z Sankt Moritz.

Kolejny nic nieznaczący wyścig przed Marco Schwarzem. Tym razem jego rywalem będzie Adam Zampa.

Austriacy jako pierwsi meldują się w półfinale! Truppe pokonała rywalkę aż o 0,83 sekundy!

Czas na wyścig Kathariny Truppe i Petry Hromcovej.

Matt pewnie zwyciężył. Falat był słabszy o 0,62 sekundy. Austriacy o krok od strefy medalowej.

Linsberger pewnie triumfuje. Była lepsza od Słowaczki o 0,51 sekundy. Kolejni na starcie pojawią się Michael Matt i Matej Falat. Austriacy to jedni z faworytów, którym z pewnością zależy na złotym medalu, gdyż jeszcze nigdy nie triumfowali w tej konkurencji.

Pierwszy ćwierćfinał to Austria - Słowacja. Liensberger i Moravcikova już na trasie.

Prowadził Belg, miał szanse na honorowy punkt, ale na jednej z ostatnich bramek upadł. Czekamy na ćwierćfinały.

Szwajcarzy w ćwierćfinale. Holdener o 2,37 sekundy lepsza. Czas na ostatni wyścig 1/8 finału – Daniel Yule i Dries van der Broecke.

Upadł Belg, a Zenhausern spokojnie dotarł do mety. 2-0 dla faworytów. Następne na starcie są Wendy Holdener i Marjolein Decroix.

Było blisko sensacji! Belgijka prowadziła w pewnym momencie, ale jednak przegrała ze Szwajcarką o 0,08 sekundy. Teraz pojedynek Ramona Zenhauserna i Toma Verbeke.

Jako pierwsze zaprezentują się Aline Danioth i Kim Vanreusel.

Przed nami starcie mistrzów olimpijskich, czyli Szwajcarów, z Belgami, dla których sama obecność w dzisiejszych zawodach to już powód do radości.

Niespodziewanie mistrz olimpijski nie dotarł do mety, ale nie ma to większego znaczenia. Szwedzi wygrywają 3-1.

Słabo rozpoczęła mistrzyni olimpijska, ale ostatecznie wygrywa o 0,36 sekundy. Szwedzi w ćwierćfinale. Na zakończenie jeszcze wyścig Andre Myhrera i Philpa Trevora.

Hargin wygrywa o 0,27 sekundy i Szwedzi prowadzą 2-0, ale nie był to łatwy wyścig. Frida Hansdotter już za chwilę może zapewnić Szwedom awans. Jej rywalką Laurence St. Germain.

Czas na kolejny pojedynek. Do walki staną Mattias Hargin i Erik Read.

Prowadziła Mielzynski w pierwszej części trasy, ale błąd w połowie sprawił, że przegrała ze Szwedką o 0,57 sekundy.

Teraz to na co czekali kibice w Are! Starcie Szwedów z Kanadyjczykami. Od razu bardzo ciekawie zapowiadający się wyścig Anny Swenn Larsson i Erin Mielzynski!

Ryding pewnie, o 0,28 sekundy, wygrywa z Tremmelem, ale Brytyjczycy żegnają się z rywalizacją.

Duerr bez większych problemów wygrywa z przewagą 0,69 sekundy. Przed nami jeszcze ostatni nic nie znaczący wyścig Antona Tremmela i Dave'a Rydinga. Brytyjczycy z dużą szansą na honorowy punkt.

Bardzo interesujący i szybki wyścig, ale to Niemiec lepszy o 0,29 sekundy. Trudne zadanie przed Charlie Guest. Jej rywalką w wyścigu o wszystko będzie Lena Duerr.

Już wychodziła Tilley na prowadzenie i spóźniła się na jednej z bramek. Geiger o 0,64 sekundy lepsza i 1-0 dla Niemców. Kolejni zaprezentują się Linus Strasser i Laurie Taylor.

Czas na starcie Niemców z Wielką Brytanią. Na pierwszy ogień – Christina Geiger i Alex Tilley.

Kuzniecow nie dociera do mety, a młody faworyt slalomu mężczyzn robi to bez problemu. Francuzi w ćwierćfinale.

Ależ problemy Escane w górnej części trasy! Młoda Francuzka straciła równowagę, obróciła się dookoła i upadła już na pierwszych bramkach. Czas na decydujące starcie – Clement Noel kontra Iwan Kuzniecow.

Trichiczew jechał z przodu, ale złapał chorągiewkę i wypadł z trasy. 2-0 dla Trójkolorowych. Anastazja Gostajewa powalczy o zachowanie szans Rosjan. Jej rywalką będzie Doriane Escane.

Bardzo wyrównany wyścig, ale Worley zdobywa punkt dla Francji. Wyprzedziła Rosjankę o 0,08 sekundy. Do kolejnego pojedynku staną Julien Lizeroux i Paweł Trichiczew.

Czas na starcie Francji z Rosją. Jako pierwsze na trasie pojawią się Tessa Worley i Jekaterina Tkaczenko. Czy Francuzi rozpoczną marsz po obronę tytułu?

Lepiej rozpoczął Fin, ale ostatecznie to Vinatzer był o 0,1 sekundy lepszy. Włosi w ćwierćfinale.

Pogubiła się Curtoni w górnej części trasy i Finka zwycięża o 0,68 sekundy! Zadecyduje starcie Alexa Vinatzera z Joonasem Rasanenem.

2-0 dla Włochów. Maurberger minimalnie, bo o 0,04 sekundy lepszy od Fina. Riikka Honkanen nie ma raczej dużych szans by utrzymać nadzieje Finów w starciu z Irene Curtoni.

Pewny triumf Włoszki. Korpio straciła 1,21 sekundy. Teraz zmierzą się Simon Meurberger i Jens Henttinen.

4-0 dla Norwegii. Nestvold-Haugen lepszy o 0,14 sekund od rywala. Czas na starcie Włochów i Finów. Jako pierwsze zaprezentują się Lara Della Mea i Nella Korpio.

Lysdahl lepsza o 0,29 i Norwegowie już pewni awansu. Leif Kristian Nestvold-Haugen i Ondrej Berndt ścigają się już tylko o satysfakcję z bycia szybszym.

Pewny triumf Fossa-Solevaaga. O 1,35 sekundy szybciej pokonał trasę niż Czech. 2-0 dla Norwegii. Czesi pod ścianą. Wyścig o wszystko przed Martiną Dubovską. To Kristin Lysdahl jest jednak faworytką.

Problem był jednak inny. Do startu stanął... Ondrej Berndt. Teraz już gotów jest Zabystran.

Problem Jana Zabystrana. Czech ma na sobie nieodpowiedni plastron. Trwa oczekiwanie na start.

Stjernesund znacznie wygrywa. O 1,21 sekundy lepsza od rywalki. Do kolejnego boju staną Sebastian Foss-Solevaag i Jan Zabystran.

Czas na starcie Norwegów i Czechów. Rozpocznie się od wyścigu Thei Louise'y Stjernesund i Gabrieli Capovej.

Spik upadł już na początku trasy! Wynik starcia to 2-2, ale Słowacy awansują do kolejnej rundy z lepszym o 0,98 sekundy czasem! Czy znów sprawią sensację? Słoweńcy mogą mówić o dużym pechu.

Pewny triumf Bucik. Słowenka o 0,76 sekundy lepsza od mniej znanej rywalki. O wszystkim zadecyduje wyścig Jakoba Spika i Adama Zampy.

Polaków oczywiście nie ma na starcie dzisiejszych zmagań. Do Are pojechała tylko Maryna Gąsienica-Daniel.

Wypadł z trasy Marovt, a Falat spokojnie dotarł do mety. Mamy remis 1-1. Czas na wyścig Any Bucik i Petry Hromcovej.

Teraz Tijan Marovt podejmie Mateja Falata. Słoweńcy również osłabieni. Nie ma wicemistrza świata w kombinacji Stefana Hadalina.

Ferk pewnie triumfuje. Słowenka była o 0,58 sekundy lepsza od swojej rywalki.

Do pierwszego boju staną Marusa Ferk i Sona Moravcikova. W składzie Słowacji na ten pojedynek nie ma Petry Vlhovej.

Pewny triumf brązowego medalisty w kombinacji. Pokonał Argentyńczyka aż o 1,8 sekundy. Teraz znacznie bardziej interesujące starcie. Zmierzą się Słoweńcy i Słowacy.

Austria już pewna awansu do ćwierćfinału! Katharina Truppe o 0,72 sekundy lepsza od Gastaldi. Starcie Marco Schwarza i Sebastiana Gastaldiego nie będzie już miało większego znaczenia.

Matt wygrał, ale o zaledwie 0,03 sekundy! 2-0 dla Austrii. Teraz do boju ruszą Katharina Truppe i Nicol Gastaldi.

Ambitnie, nieźle jechała Argentynka. Przez pewien czas nawet prowadziła. W końcówce jednak wypadła z trasy i pierwszy punkt już na koncie Austrii. Teraz starcie Michaela Matta i Tomasa Briknera de Miguela.

Do pierwszego pojedynku staną Katharina Liensberger i Francesca Baruzzi Farriol. Faworytami otwierającego starcia oczywiście są Austriacy. Dla Argentyny sukcesem będzie choćby punkt.

W Are zawody drużynowe odbyły się w zeszłym sezonie. Jak zazwyczaj, były to jedyne takie zmagania w kalendarzu Pucharu Świata, które odbyły się w ostatni weekend zmagań. Wygrali tam gospodarze, przed Francją i Niemcami. Dziś Szwedzi liczą na kolejny triumf. Są jednymi z faworytów. W starciu pierwszej rundy z Kanadą powinni sobie poradzić.

Podczas zeszłorocznych igrzysk w Pjongczang złote medale wywalczyli Szwajcarzy. W finale pokonali Austriaków. Brązowe medale trafiły do Norwegów.

W Sankt Moritz najlepsi byli Francuzi. W finale pokonali sensację tamtych zawodów – Słowację. Trzecie miejsce zajęli Szwedzi.

Rywalizacja rozpocznie się o 16:00. Jako pierwsi zmierzą się Austriacy i Argentyńczycy.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.