EYOF 2019 - biegi: norweska dominacja, Bryja w trzeciej dziesiątce

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 12.02.2019, 13:36

Nacje przodujące na co dzień w biegach narciarskich wysłały na EYOF rezerwowe składy, co nie przeszkodziło dziś męskiej części reprezentacji Norwegii zdominować bieg na 7,5 kilometra techniką łyżwową. Rodacy Klaebo byli blisko zajęcia całego podium, jednak plany popsuł im Szwajcar Nufer.

W rywalizacji kobiet przewaga pierwszej trójki nad resztą była zdecydowana, w przypadku mężczyzn stawka była dużo bardziej wyrównana. Na mecie najlepszy wynik osiągnął Martin Moerk, którego czas był o równe 8 sekund lepszy od jego rodaka Sandvike, trzecie miejsce zajął Szwajcar Nufei. Czwartą pozycją musiał zadowolić kolejny Norweg Hjelmeset, jemu do medalu zabrakło niecałe 3 sekundy. Całkowicie zawiedli dziś Francuzi. Najlepszy z nich Perez, złoty medalista z poniedziałku uplasował się na 5. pozycji.

Trudno w kategoriach udanego biegu rozpatrywać miejsca, jakie zajmowali Polacy. Wprawdzie 23. pozycję zajął Sebastian Bryja, pozostali biało-czerwoni pokazali się już z dużo gorszej strony: Robert Bugara był 47, Bartosz Cielniak 61, a Piotr Sobiczewski 63.

W czwartek ostatnie zawody indywidualne, zawodnicy wystąpią w sprincie.

European Youth Olimpic Festival, bieg na 7,5 kilometra techniką łyżwową chłopców, wyniki: