EYOF 2019 - biegi: francuskie podium, dobry start Roberta Bugary

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 11.02.2019, 14:30

Zmagania chłopców w biegu na 10 km stylem klasycznym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie zdominowali reprezentanci Francji. Najlepszy z Polaków – Robert Bugara – zajął miejsce w TOP15.

Po fantastycznym początku EYOF-u i brązowym medalu Moniki Skinder w biegu dziewcząt na 7.5 km klasykiem, do rywalizacji na dystansie 10 km przystąpili chłopcy. Na starcie stanęło 88 młodych biegaczy z całej Europy, w tym czterech Polaków.

Wyścig całkowicie zdominowali reprezentanci Francji, którzy zajęli całe podium. Najlepszy czas uzyskał Florian Perez, który o 18 sekund wyprzedził kolegę z kadry, Juliena Arnauda. Brązowy medal zdobył kolejny zawodnik „Trójkolorowych”, Gaspard Rousset, ale jego strata do zwycięzcy była zdecydowanie większa - minuta i 49 sekund. Poza podium, z czasem słabszym od Pereza o ponad 2 minuty, rywalizację ukończyli: Czech Mathias Vacek, Włoch Alessandro Chiocchetti i Norweg Martin Kirkeberg Moerk.

Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Robert Bugara. Zawodnik klubu UKS Regle Kościelisko uplasował się na 13. miejscu, ze stratą dwóch minut i 45 sekund do zwycięzcy. Czołową trzydziestkę „zamknął” Piotr Sobiczewski, a jego strata do triumfatora sięgała blisko czterech minut. Na 38. miejscu sklasyfikowano Bartosza Cielniaka, a dopiero 43. pozycję zajął Sebastian Bryja, po którym spodziewaliśmy się lepszego wyniku.

Jutro Polacy powalczą w biegu na 7.5 km techniką dowolną.