Snowboard - MŚ: Sadowski Synott i Roisland najlepsi w slopestyle'u!

• Data publikacji: 10.02.2019, 20:40

Ostatnia konkurencja tegorocznych mistrzostw świata w Park City za nami. W snowboardowym slopestyle'u zwyciężyli Nowozelandka Zoi Sadowski Synott i Amerykanin Chris Corning. Polacy nie startowali.

Finał snowboardowego slopestyle'u był początkowo zaplanowany na godzinę 19. Organizatorzy poinformowali jednak najpierw o jego przesunięciu o 120 minut, a potem o całkowitym odwołaniu zmagań. Z tego względu jako ostateczne uznano wyniki z wcześniej przeprowadzonych kwalifikacji.

W nich, wśród kobiet, okazała się najlepsza Nowozelandka Zoi Sadowski Synott, która uzyskała 91,75 pkt. Na drugiej pozycji rywalizację ukończyła Norweżka Silje Norendal z wynikiem 88,75 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Jamie Anderson (87,25 pkt).

W zawodach mężczyzn najlepiej spisał się Chris Corning. Amerykanin uzyskał notę 93,25. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Mark McMorris. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski przegrał minimalnie, otrzymując notę 93,00 za swój przejazd. Trzecie miejsce dość nieoczekiwanie zajął zaledwie 17-letni Amerykanin Judd Henkes. Jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata było jak dotąd zajęcie 4. miejsca. Dziś otrzymał 90,50 punktu za swój występ. O sporym pechu mogą mówić Japończycy. Dwóch ich reprezentantów uplasowało się tuż za podium.