Karate: trzy medale Polaków w ME

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 10.02.2019, 20:38

Trzy brązowe medale to dorobek polskich karateków startujących na mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i U-21 w duńskim Aalborgu. Na najniższym stopniu podium stanęli Sara Elwart, Kinga Harast i Hubert Jarocki.

Bardzo dobrze spisał się Hubert Jarocki, który ostatnio regularnie przywozi medale z międzynarodowych zawodów. W pierwszej rundzie przez wskazanie sędziów pokonał Greka Xaralampos Kalogeropolousa, a następnie 1:0 wyeliminował Noaha Kristensena. Następnie wygrał 2:1 z Anglikiem Williamem Huke, a w pojedynku o wejście do finału uległ 2:3 Łotyszowi Artjomowi Jermolaevowi. W walce o brąz Polak rozgromił jednak Macedończyka Stefana Stojanovskija 8:0 i stanął na najniższym stopniu podium.

Brąz wywalczyła też doświadczona już w startach z seniorami Sara Elwart. Zmagania w kategorii U-21 do 61 kilogramów rozpoczęła od pokonania Ukrainki Diany Szostak 1:0. Później 0:1 przegrała z Anną Rodniną, ale dzięki dobrej dyspozycji Rosjanki otrzymała prawo startu w repasażach. Tam wyeliminowała Vivien Takacs z Węgier (2:1) i Słowaczkę Sarę Hrnkovą (7:1), dzięki czemu mogła cieszyć się z medalu.

Najniższy stopień podium przypadł w udziale Kindze Harast (U-21, +68 kg). Na inaugurację pokonała  ona Frederikke Olesen z Danii (2:1), a następnie Dinę Loncic z Izraela (wskazanie sędziów) i Georgię Chatziliadou z Grecji (6:0). W walce o finał nie sprostała Turczynce Edzie Eltemur (1:6), ale zrehabilitowała się w pojedynku o brąz, triumfując 2:0 nad Rosjanką Walerią Mirowskają.

Szansę na podium miała też juniorka Magdalena Godlewska, ale w walce o brązowy medal w kategorii -59 kg przegrała 1:2 z Ukrainką Oksaną Bazeliuk.