Narciarstwo alpejskie – MŚ: Stuhec deklasuje! Vonn zdobywa ostani medal!

• Data publikacji: 10.02.2019, 13:34

To był kolejny skrócony, ale mimo to pasjonujący wyścig w Are! Tytuł mistrzyni świata w zjeździe obroniła Ilka Stuhec ze Słowenii. Srebro do brązu z supergiganta dołożyła Szwajcarka Corinne Suter. Z brązowym medalem na szyi karierę kończy Lindsey Vonn.

Wiatr w górnej części trasy w Are nie odpuszcza i w związku z tym start dzisiejszego wyścigu był obniżony, podobnie jak w poprzednich dniach. Najszybsza na tej krótkiej trasie była broniąca tytułu z Sankt Moritz Ilka Stuhec. Słowenka pokazała dziś, że wróciła do pełni sił po kontuzji, która wyeliminowała ją z igrzysk w Pjongczang. Dzisiejszy zjazd pokonała w ciągu 1:01,74. Była o 0,23 sekundy lepsza od Corinne Suter. Szwajcarka, która jeszcze nigdy nie stała na podium w Pucharze Świata, prezentuje w Are fenomenalną dyspozycję. We wtorek zdobyła brąz w supergigancie, a dziś została wicemistrzynią świata w zjeździe. Na najniższym stopniu podium w swoim ostatnim występie w karierze stanęła Lindsey Vonn! Legendarna Amerykanka mimo ciągłego bólu kolan, mimo podbitego oka obitych żeber po wtorkowym upadku, zdołała zdobyć kolejny medal w swojej karierze. Trzeci rok z rzędu Amerykanka zdobyła brąz w zjeździe na imprezie mistrzowskiej.

Zawiodła dziś mistrzyni olimpijska. Sofia Goggia zajęła dopiero 15. miejsce ze stratą 1,02 sekundy. Poniżej oczekiwań spisały się również Austriaczki. Ramona Siebenhofer była dopiero 7., a liderka klasyfikacji Pucharu Świata w zjeździe Nicole Schmidhofer zaledwie 9. Lepiej od nich spisała się Stephanie Venier. Mistrzyni świata sprzed dwóch lat zajęła jednak tym razem 4. miejsce, ze stratą zaledwie 0,04 sekundy do Vonn. Bardzo nieudane są te mistrzostwa dla Tiny Weirather. Nie ukończyła rywalizacji w swym ulubionym supergigancie, a dziś była dopiero 18. Na start w zjeździe nie zdecydowała się Maryna Gąsienica-Daniel.