Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim – ZAPIS RELACJI
(c) 2010 U.S. Ski Team

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim – ZAPIS RELACJI

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.02.2019, 12:20

Dziś w Are odbędzie się zjazd kobiet. Będzie to ostatni w karierze wyścig Lindsey Vonn. Czy legendarna Amerykanka będzie w stanie pożegnać się równie dobrym wynikiem, jak wczoraj Aksel Lund Svindal? Wydaje się, że jej szanse są mniejsze, ale może dziś zadziwi nas jeszcze raz.

Relacja na żywo

Na dziś to koniec naszej relacji! Zapraszamy na jutro na kombinację mężczyzn! Rozgrywana prawdopodobnie po raz ostatni podczas mistrzostw świata konkurencja rozpocznie się o 11:00.

Ilka Stuhec obroniła tytuł mistrzyni świata w zjeździe! Srebro zdobyła kapitalnie spisująca się na szwedzkich stokach Corinne Suter, a brąz w swym ostatnim wyścigu w karierze wywalczyła Lindsey Vonn!

30 zawodniczek za nami i w czołówce bez zmian. Na górze jeszcze 7 alpejek, dla których sukcesem będzie już czołowa "20".

Po występach 20 zawodniczek prowadzi Ilka Stuhec przed Corinne Suter i Lindsey Vonn. Czy tak będzie wyglądać dziś podium?

Świetny przejazd Corinne Suter! Brązowa medalistka z supergiganta wskakuje na drugie miejsce! Straciła do Stuhec 0,23 sekundy!

Słaby występ Tiny Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu nie przyjechała do Szwecji w optymalnej formie. Dopiero 15. miejsce.

Liderka Pucharu Świata też zawodzi! Schmidhofer tuż za Siebenhofer! Na podium w tej chwili Stuhec, Vonn i Venier!

Ramona Siebenhofer słabo zaprezentowała się w środkowej części trasy i w tej chwili dopiero 6.

Kapitalny przejazd obrończyni tytułu! Ilka Stuhec wyprzedza Vonn aż o 0,49 sekundy! Perfekcyjny przejazd Słowenki!

Nicol Delago straciła zaledwie 0,13 sekundy i... jest dopiero 4. Ciasno!

Świetny przejazd Stephanie Venier! Minimalnie przegrała z Vonn! Zaledwie 0,04 sekundy! Młoda Austriaczka wskakuje na drugie miejsce. Kolejny niezwykle wyrównany wyścig na tych mistrzostwach.

Pięknie jechała Ragnhild Mowinckel, ale błąd w końcówce kosztował ją niemal pół sekundy! Straciła 0,1 sekundy do Vonn i jest druga.

Zawiodła Sofia Goggia! W tej chwili dopiero 4. miejsce mistrzyni olimpijskiej! Straciła 0,53 sekundy do Vonn.

Vonn przyjmuje gratulacje od samego Ingemara Stenmarka, którego rekord tak bardzo chciała pobić, na co nie pozwoliły jej jednak kontuzje.

Vonn wychodzi na prowadzenie! 0,33 sekundy przed Rebensburg! Czy ten wynik pozwoli jej zakończyć karierę medalem?

Jasmine Flury wolniejsza od Niemki. Szwajcarka straciła 0,54 sekundy. Teraz czas na Lindsey Vonn!

Viktoria Rebensburg już na dole. Przez pogodę dzisiejszy zjazd jest bardzo krótki. Niemce dotarcie do mety zajęło 1:02,56.

Na starcie tylko 37 zawodniczek. Wśród nich nie ma dziś Maryny Gąsienicy-Daniel, która nie jest specjalistką w tej konkurencji. Po raz ostatni zobaczymy tę, która 12 lat temu zdobyła w tym miejscu srebro – Lindsey Vonn. Złoto zdobyła wówczas Szwedka Anja Paerson.

Jej najgroźniejszymi rywalkami będą mistrzyni olimpijska Sofia Goggia, oraz przewodzące w Pucharze Świata Austriaczki Nicole Schmidhofer i Ramona Siebenhofer.

Tytułu zdobytego w Sankt Moritz broni dziś Ilka Stuhec. Słowenka w tym sezonie wróciła po ciężkiej kontuzji, lecz mimo to jest jedną z głównych faworytek.

Już za kilka minut rozpocznie się zjazd kobiet! Niestety przez wiatr w górnej części trasy znacznie skrócony, podobnie jak wczorajszy mężczyzn.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.