Narciarstwo dowolne - MŚ: kolejne złoto Kingsbury'ego

• Data publikacji: 10.02.2019, 09:35

Jazda po muldach podwójnych była ostatnią konkurencją narciarstwa dowolnego na mistrzostwach świata w Park City. Złote medale zdobyli Francuzka Perrine Laffont i Kanadyjczyk Mikael Kingsbury.

Na mistrzostwach świata, w przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich, specjaliści od jazdy po muldach mają aż dwie szanse na zdobycie medali. Dzień po tradycyjnych zawodach rywalizowali w jeździe po muldach podwójnych. Wśród kobiet triumfowała Perrine Laffont. Francuzka w jeździe po muldach zajęła 3. miejsce. Tym razem 20-letnia zawodniczka sięgnęła po złoto. W drodze do finału Francuzka pokonała Kisarę Sumiyoshi, Laurę Grasemann i Julię Gałyszewę. W finale uzyskała wynik 84,74. Jej rywalki Jaelin Kauf osiągnęła rezultat 82,59 i musiała zadowolić się srebrnym medalem. W małym finale Tess Johnson pokonała mistrzynię z jazdy po muldach, Julię Gałyszewą.

8. Hinako Tomitaka (Japonia)

Drugie złoto na mistrzostwach wywalczył Mikael Kingsbury. Kanadyjczyk w 1/8 finału pokonał Maxa Willisa, a w 1/4 finału Caseya Andringę. W półfinale przeciwko Walterowi Wallbergowi uzyskał świetną notę 90,90. W wyścigu o złoty medal do zwycięstwa wystarczył wynik 87,62. Reprezentant Kanady wygrał z Bradleyem Wilsonem, który uzyskał rezultat 84,69. W małym finale Daichi Hara wygrał z Wallterem Wallbergiem.