FedCup: Polki zwyciężyły z Ukrainkami

• Data publikacji: 09.02.2019, 23:44

Polki wygrały z Ukrainkami w FedCup w Zielonej Górze. Był to ostatni dzień rozgrywek i reprezentantki Polski zakończyły turniej na trzecim miejscu, utrzymując jednocześnie pozycję w Grupie I.

Sobotnie zmagania zainugurował mecz Magdaleny Fręch z Kateryną Kozłową. Pierwszy set padł łupem reprezentantki Ukrainy, jednak Polka mądrą grą w drugim secie doprowadziła do remisu. Losy spotkania roztrzygnęły się w trzeciej partii, w której Fręch nie dała szans rywalce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 (3:6, 7:5, 6:2) i punktem dla reprezentacji Polski, który zbliżył nas do podium turnieju.

Drugie spotkanie to starcie Igi Świątek z Dajaną Jastremską. Jeszcze przed pierwszym serwem było wiadomo, że młodziutka Ukrainka będzie trudnym rywalem. Tak też się stało, choć Polka pokazała pazur już w pierwszym secie, kiedy po przełamaniu prowadziła 5:3. Jastremska szybko ją dogoniła i w efekcie udało jej się pokonać Świątek (7:6). W drugim secie walka była równie wyrównana. Ostatecznie Jastremska wygrała, zdobywając punkt na reprezentacji Ukrainy.

Losy obu drużyn pozostały w rakietach deblistek - Alicja Rosolska z Igą Świątek przeciwko Marcie Kostiuk i Katerynie Kozłowej. Pierwszy set padł łupem Polek (6:1). W drugim role się odwróciły i to Ukrainki wysoko wygrały (1:6). Losy spotkania, a co za tym idzie również wyniku w turnieju, roztrzygnęły się w ostatnim secie. Po zaciętej walce Polki wygrały 7:6(5), zdobywając kolejny i ostatni punkt dla reprezentacji kraju. Tym samym FedCup 2019 w Zielonej Górze zakończył się pozytywnie, bo na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.