Narciarstwo dowolne - MŚ: Sildaru i Blunck mistrzami halfpipe'u

• Data publikacji: 09.02.2019, 22:52

Estonka Kelly Sildaru oraz Amerykanin Aaron Blunck zdobyli złote medale Mistrzostw Świata w narciarstwie dowolnym w konkurencji halfpipe'u.

Kelly Sildaru okazała się najlepsza wśród kobiet, wygrywając tytuł mistrzyni świata. Estonka w swoim trzecim przejeździe uzyskała od sędziów notę w wysokości 95 pkt. Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Kanadyjka Cassie Sharpe, która otrzymała 94,40 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś, reprezentantka Stanów Zjednoczonych Brita Sigourney. Amerykanka dostała 90,60 pkt., za swoją pierwszą próbę.

Wśród panów triumfował Aaron Blunck. Amerykanin dostał za swój występ 94,20 pkt. Na drugim miejscu zawody zakończył Francuz Kevin Rolland z notą 93,80 pkt., a na trzecim reprezentujący Kanadę Noah Bowman, oceniony na 91.60 pkt.