Niespodzianka w Suwałkach! ABRM Warszawa drużynowym Mistrzem Polski

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.02.2019, 22:10

Drużyna ABRM Warszawa wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski w badmintonie na turnieju finałowym w Suwalkach. W finale warszawianie pokonali gospodarzy, obrońców tytułu SKB Suwałki.

W jednodniowym turnieju finałowym w Suwałkach zagrały cztery najlepsze drużyny ekstraklasy 2018/2019: gospodarze, SKB Litpol-Malow Suwałkki, ABRM Warszawa oraz dwie ekipy z Białegostoku: OSSM SMS i Hubal. Faworytami wydawali się suwalczanie, w drugiej kolejności w gronie faworytów wymieniano drużynę ze Stolicy.ców

W półfinałach niespodzianek nie było. SKB pokonało młodzież z SMS 4:1. Jedyny punkt dla przyjezdnych wywalczyła Wiktoria Dąbczyńska, która w efektowny sposób zrewanżowała się Kamili Augustyn za niedzielną porażkę w finale indywidualnych mistrzostw Polski w Gnieźnie. I dokonała tego w trzech setach (grano do 11 punktów). Punkty dla suwalczan zdobywali Emil Holst i Mateusz Świerczyński w singlu panów, Anastastia Khomich w drugim singlu pań oraz wicemistrzowie z Gniezna w deblu Łukasz Moreń i Michał Łogosz.

W drugim półfinale padł identyczny wynik. Dla ABRM punktowali Mateusz Dubowski, Kirsty Gilmour, Olga Arhangelskaya oraz mistrzowie Polski w deblu - Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Jedyny punkt dla Hubala wywalczył w pierwszym spotkaniu meczu Michał Rogalski.

W spotkaniu o brązowe medale emocji zbyt wiele nie było. Zawodnicy Hubala wygrali 4:0, tracąc w całym meczu tylko jeden set. Mecz zakończył się po czterech grach pojedynczych, w których triumfowali Rogalski, Maciej Poulakowski, Mikkela Airi i Tereza Svabikova. Młodzież z SMS była wyraźnie zmęczona i nie nawiązała wyrównanej walki ze starszymi przeciwnikami.

Finał przyniósł ogromne emocje. Suwalczanie zaczęli mecz zdecydowanie lepiej. Emil Holst łatwo pokonał Miłosza Kaima, a Mateusz Świerczyński zwyciężył Mateusza Dubowskiego, co należy uznać za pewną niespodziankę. Było 2:0 dla SKB i warszawianom pozostał już niewielki margines błędu. Stan meczu wyrównał warszawski zagraniczny zaciąg w grze pojedynczej pań. Kirsty Gilmour pokonała Khomich, a Arhangielskaya nie dała szans Monice Bieńkowskiej. Jakm widać zmiana Kamili Augustyn na singlu nie dała spodziewanych efektów. Mistrzyni Polski singlistek miała zagrać w deblu i mikście, ale doczekała się tylko tego pierwszego meczu. Wcześniej Bochat z Cwaliną pokonali Holsta i Łogosza i dali ABRM pierwsze prowadzenie w tym meczu. W deblu pań po stronie suwalskiej zagrały Augustyn i Khomich, po warszawskiej Gilmour i Magdalena Świerczyńska. Po pięciu setach zażartej walki, po 50 minutach wyrównanej gry o dwa punkty lepsze okazały się zawodniczki z Warszawy, pieczętując tytuł dla ABRM. Miksta już nie rozgrywano.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.