Hokej: Polacy ze zmiennym szczęściem w meczach towarzyskich

• Data publikacji: 09.02.2019, 16:10

Reprezentacja Polski wygrała dwa razy w meczach towarzyskich z Ukrainą oraz przegrała z Rumunią. Szczególnie rezultat z tymi drugimi jest wielką niespodzianką - z Rumunami nie przegraliśmy od 39 lat. Do dzisiaj.

Przerwa w Polskiej Hokej Lidze trwa, ale reprezentanci Polski nie mają chwili odpoczynku. W ostatnich dniach rozegrali trzy mecze - dwa z Ukrainą i raz z Rumunią.

W pierwszym spotkaniu z Ukrainą wygraliśmy dopiero w rzutach karnych. W 24. minucie  Polaków na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Neupauer. Kilka minut później wyrównał Sawczenko. W rzutach karnych decydującą bramkę zdobył Aron Chmielewski.

Ukraina - Polska 1:2 rz.k. (0:0; 1:1; 0:0; d. 0:0; k. 0:2)

W piątek rozpoczął się miniturniej rozgrywany na Ukrainie pomiędzy Polską, gospodarzami i Rumunią. Polacy na otwarcie turnieju zagrali ze swoimi wschodnimi sąsiadami. Tym razem nie trzeba było rozgrywać nawet dogrywki, bo biało-czerwoni pokonali swoich rywali aż 5:1! Już w pierwszej tercji nasi reprezentanci wygrywali 4:0. Dwie bramki zdobył Kolusz, po jednym golu strzelili Komorski, Kolarz i Przygodzki.

Ukraina - Polska 1:5 (0:4; 0:1; 1:0)

Na zakończenie turnieju Polacy zagrali z Rumunami. Mecz miał być tylko formalnością, bowiem hokeiści znad Wisły nie przegrali z reprezentacją Rumunii od 39 lat! Nasi dzisiejsi rywale jednak mocno nas zaskoczyli i zagrali bardzo dobrze w obronie, by w 38. minucie wyjść na prowadzenie. W 49. minucie Kiriczenko ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Rumunii.

Polska - Rumunia 0:2 (0:0; 0:1; 0:1)