Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim — ZAPIS RELACJI
Georges Menager/flickr

Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim — ZAPIS RELACJI

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 09.02.2019, 11:05

Dziś w Are odbędzie się wyczekiwany zjazd mężczyzn! O obronę tytułu Mistrza Świata powalczy lider Pucharu Świata w tej konkurencji. Wielu rywali pragnie jednak odebrać mu ten tytuł. Między innymi Aksel Lund Svindal, który wystąpi dziś po raz ostatni w karierze.

Relacja na żywo

To koniec naszej relacji na dziś. Zapraszamy jutro. O 12:30 ma rozpocząć się zjazd kobiet – ostatni w karierze występ Lindsey Vonn.

Kjetill Jansrud po raz pierwszy w karierze zostaje mistrzem świata! Aksel Lund Svindal żegna się ze sportem zdobywając srebrny medal! Już drugi raz na podium w Are kończy zawody Vincent Kriechmayr. Dziś Austriak zdobył brąz.

Dobrze rozpoczął Hannes Reichelt, ale później ledwo utrzymał się na trasie i ostatecznie skończył z dużą stratą. Na 99% znamy już komplet medalistów.

Trzydziestu zawodników za nami. W czołówce bez zmian. Na liście startowej widać tylko jednego kandydata do występu na miarę czołówki – Hannesa Reichelta.

Ktoś nas zaskoczy, czy znamy już medalistów? Ponad 20 zawodników ma swój występ za sobą. Na prowadzeniu norweski duet – Kjetill Jansrud i Aksel Lund Svindal. Za nimi Austriak Vincent Kriechmayr.

Christof Innerhofer słabo pojechał górną część trasy i nie będzie miał dziś medalu. 0,99 straty i 11. miejsce. Znów niezwykle wyrównany wyścig.

Otmar Striedinger niegroźnie upadł podczas ostatniego skoku i metę pokonał... leżąc. Dwóch zawodników zdołał nawet wyprzedzić.

Feuz bez medalu! Świetny przejazd Vincenta Kriechmayra. Austriak długo zachowywał szanse na wyprzedzenie norweskiego duetu, lecz w końcówce nieco stracił. Jest trzeci ze stratą 0,33 sekundy.

Beat Feuz nie obroni tytułu! Ze stratą 0,44 sekundy do Jansruda jest 3. Czy ktoś zepchnie jeszcze Szwajcara z podium?

Johan Clarey też nie powiększy swojego dorobku. Bardzo słaby występ Francuza. Jest teraz 10.

Dominik Paris nie będzie mieć drugiego medalu. Włoch dobrze rozpoczął, ale ostatecznie stracił 0,74 sekundy i jest aktualnie 4.

Aksel Lund Svindal przejechał kapitalnie, ale o 0,02 sekundy wolniejszy był od kolegi z kadry. Czy to starczy na ostatni w karierze medal?

Najpierw Thomsena o 0,09 sekundy wyprzedził Matthias Mayer, a przed chwilą kapitalnie pojechał Kjetill Jansrud! Norweg pokonał Austriaka aż o 0,65 sekundy!

Benjamin Thomsen wychodzi na prowadzenie. Kanadyjczyk o 0,08 sekundy lepszy od Caviezela.

Dużo lepiej spisał się Mario Caviezel. Szwajcar lepszy o 0,42 sekundy.

1:21,23 to czas Francuza. Gdzie go to uplasuje?

Adrien Theaux już szykuje się do jazdy. Warunki wciąż są jednak trudne.

Chyba o 13:30 uda się rozpocząć rywalizację. Za chwilę na trasę wyruszy "przedzjeżdżacz".

Nie wygląda to dobrze. Kolejne opóźnienie. Teraz godzinę startu wyznaczono na 13:30, ale 15 minut wcześniej jury ma podjąć kolejną decyzję.

A jednak zmagania nie rozpoczną się punktualnie! Z powodu mgły start przesunięto na godzinę 13:00. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze zawody uda się przeprowadzić.

Polaków w dzisiejszej rywalizacji nie zobaczymy z przyczyn wiadomych.

W 2007 roku mistrzem świata został w tym miejscu ten, który dziś żegna się z rywalizacją — Aksel Lund Svindal. Czy Norweg zakończy bogatą karierę kolejnym sukcesem?

Chęć na drugie złoto w Are ma Dominik Paris. Włoch zwyciężył w supergigancie i dziś też jest jednym z faworytów.

Jednym z głównych faworytów jest broniący tytułu Beat Feuz. Szwajcar jest liderem klasyfikacji zjazdu w Pucharze Świata.

Za niespełna 20 minut rozpocznie się rywalizacja. Kto sięgnie po złoty medal?

Zjazd rozpocznie się o godzinie 12:30. Chwilę wcześniej wystartuje nasza relacja. Niestety ze względu na wiatr trasa została nieco skrócona. Narciarze wystartują z miejsca, gdzie zazwyczaj rozpoczyna się supergigant.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.