Hurkacz o krok od awansu do French Open

• Data publikacji: 23.05.2018, 17:25

Hubert Hurkacz w półfinale kwalifikacji do Roland Garros zmierzył się z wyżej rozstawionym Yannickiem Hanfmannem. Po trudnym i zaciętym pojedynku o możliwość awansu do Wielkiego Szlema będzie walczył nasz reprezentant, który wygrał z Niemcem 2:0.

Młody polski tenisista rozegrał dziś przedostatni mecz w drodze na French Open. Choć po drugiej stronie siatki stał wyżej notowany w rankingu ATP zawodnik z Niemiec, biało-czerwony zawodnik nie poddał się bez walki. Pierwszy set był trudny. Obaj wygrywali gem po gemie swoje serwisy, nie dając sobie za wiele szans na przełamanie. Taką możliwość pięciokrotnie miał nasz zachodni sąsiad, ale Hurkacz wybronił się z opresji. W tie-breaku to Polak pokazał klasę, wygrywając niemal wszystkie serwisy swojego przeciwnika, podczas gdy sam stracił tylko jeden.

Na początku drugiej odsłony gra toczyła się podobnie. Zawodnicy utrzymywali własne podania, co znów doprowadziło do rozstrzygającego seta tie-breaka. Hubert Hurkacz miał okazję, by postawić w tym momencie kropkę nad "i" i awansować do finałowego pojedynku, gdzie czekał już na niego Trungelliti.

Hubert Hurkacz (POLSKA) - Yannick Hanfmann (NIEMCY) 7:6(1) 7:6(4)