Lekkoatletyka - IAAF World Indoor Tour: Swoboda nie zwalnia tempa!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 08.02.2019, 21:37

Ewa Swoboda wygrała trzeci z rzędu mityng tegorocznego cyklu IAAF World Indoor Tour. Tym razem polska sprinterka nie miała sobie równym w Madrycie.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko biegi finałowe, Ewy Swobody w tym sezonie nie pokonał jeszcze nikt. Do Polki należy już 5 z sześciu najlepszych w tym roku wyników na świecie, w tym pierwsze trzy. Ten trzeci to dzisiejsze 7.11 s, które pozwoliło zawodniczce AZS AWF Katowice pobić rekord madryckiego mityngu i odnieść kolejne zwycięstwo w prestiżowym cyklu IAAF World Indoor Tour. W finale Swoboda po raz drugi w tym sezonie pokonała utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers (7.16 s). Polka jest liderką cyklu z dorobkiem 30 punktów. O 16 wyprzedza Schippers, która jak dotąd startowała w dwóch mityngach.

Zwycięstwo w biegu na 1500 m odniosła Sofia Ennaoui, wypełniając czasem 4:08.31 minimum PZLA na HME w Glasgow, a także wskakując na pierwsze miejsce list europejskich. Dla Polki to już drugi dystans, na którym będzie uprawniona do startu w Szkocji. Kilka dni temu podczas Copernicus Cup w bardzo dobrym stylu wypełniła wskaźnik na 800 m.

Drugie miejsce w konkursie kulomiotów zajął Konrad Bukowiecki. Tym razem w najlepszej próbie uzyskał 20.66 m i wystarczyło to na zajęcie drugiego miejsca, za Niemcem Davidem Storlem (21.01 m). Trzecią pozycję zajął Michał Haratyk (19.98 m).

Szóste miejsce w rywalizacji czterystumetrowców wywalczył Karol Zalewski. Z wynikiem 46.99 s zajął trzecią pozycję w drugiej, słabszej serii. Najlepszy okazał się Amerykanin Nathan Strother (46.21 s). Ciągle bez minimum na HME jest Tomasz Jaszczuk, który dzisiaj uplasował się na siódmym miejscu z wynikiem 7.73 m. Z bardzo dobrym wynikiem, nowym rekordem mityngu, zwyciężył Grek Militiadis Tentoglou (8.23 m). Sezon zainaugurowała Renata Pliś, dziś piąta w biegu na 3000 m (9:03.90). W ostatnim akcencie wieczoru, trzecie miejsce na 800 m wywalczył Mateusz Borkowski (1:48.02).

Następny mityng z cyklu IAAF World Indoor Tour odbędzie się 16 lutego w Birmingham, najprawdopodobniej bez reprezentantów Polski, ze względu na zaplanowane na przyszły weekend Halowe Mistrzostwa Polski.