Snowboard - MŚ: kolejny tytuł Jamesa

• Data publikacji: 08.02.2019, 21:15

Chloe Kim i Scotty James zdobyli złote medale mistrzostw świata w Park City w halfpipie. Dla Australijczyka to trzeci tytuł z rzędu.

Scotty James prowadził po pierwszym przejeździe, w którym uzyskał notę 94,25. W drugim przejeździe blisko wyprzedzenia Australijczyka byli Patrick Burgener (91,25) i Yuto Totsuka (92,25). Pozycja obrońcy tytułu była zagrożona. Jednak James w trzeciej próbie przypieczętował zwycięstwo, uzyskując rezultat 97,50. Pozostałe miejsca na podium się nie zmieniły. Drugi był Totsuka, a trzeci Burgener. Notę 90,00 uzyskał Toby Miller, który zajął 4. miejsce. Scotty James zdobył trzeci złoty medal mistrzostw świata z rzędu.

Do swojej kolekcji tytułów złoty medal mistrzostw świata dołożyła Chloe Kim. 18-letnia snowboardzistka w pierwszym przejeździe pojechała bardzo dobrze i uzyskała wynik 93,50. Rywalki nie były w stanie zbliżyć się do wyniku mistrzyni olimpijskiej. Srebrny medal zdobyła Xuetong Cai z wynikiem 84,00. Maddie Mastro w ostatniej próbie uzyskała notę 82,00 i wywalczyła brązowy medal.