Narciarstwo alpejskie - MŚ: Holdener obroniła tytuł

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 08.02.2019, 17:02

Wendy Holdener wygrała w Are kombinację w ramach MŚ w narciarstwie alpejskim. Szwajcarka, która wyprzedziła Petre Vlhovą i Ranghild Mowinckel, obroniła tym samym tytuł wywalczony dwa lata temu w St Moritz.

Już po porannym zjeździe było wiadomo, że to Holdener i Vlhova raczej stoczą walkę o złoty medal w kombinacji. Co prawda najszybsza była Ramona Siebenhofer, ale Holdener i Vlhova zajęły kolejno 5. oraz 8. lokatę, tracąc do Austriaczki mniej niż sekundę i stało się jasne, że jeśli nie wydarzy się żadna tragedia, to właśnie ta dwójka powalczy o złoty medal. I tak też się stało. W slalomie Vlhova była od Holdener szybsza, ale przewaga Szwajcarki ze zjazdu, która wynosiła 0,30 sek pozwoliła jej na zachowanie ostatecznie 0,03 sek i sięgnięcie po złoty medal, powtarzając sukces sprzed dwóch lat. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka - Ranghild Mowinckel.

Największym pechowcem dnia okazała się ta, która przed slalomem była w najlepszej pozycji, czyli wspomniana już Ramona Siebenhofer. Austriaczka ostatecznie zajęła 4. lokatę, przegrywając medal jedynie o 0,04 sek! Czołową piątkę zamknęła natomiast największa niespodzianka tych zawodów - Kanadyjka Roni Remme, która przesunęła się na tę lokatę z 28. pozycji, jaką zajmowała po zjeździe.

Jedyna startująca na MŚ w Are Polka - Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 21. lokatę (po zjeździe była 32.) i chyba w tym przypadku liczyliśmy na troszkę lepszą pozycję. Nasza zawodniczka wyprzedziła dziś tylko trzy inne alpejki.