Biathlon - PŚ: Eckhoff najlepsza, Polki daleko

• Data publikacji: 08.02.2019, 00:45

Kanadyjskie Canmore, to kolejny przystanek w biathlonowym Pucharze Świata. Dziś na skróconym przez warunki pogodowe dystansie 12,5 kilometrów rywalizowały kobiety. Najlepszą z nich okazała się reprezentantka Norwegii Tara Eckhoff. Z Polek, punkty zdobyła tylko Monika Hojnisz, zajmując dalekie 31 miejsce.

Tara Eckhoff wygrała bieg indywidualny kobiet w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Norweżka przebiegła dystans 12,5 km, w czasie 36:32.9, tylko raz myląc się na strzelnicy. Nieomylne były zaś, zawodniczki, które zajęły miejsca 2 oraz 3 - Czeszka Marketa Davidova i Włoszka Lisa Vittozzi. Davidova straciła do zwyciężczyni niespełna 10 sekund, a Vittozzi prawie 21. Aktualna liderka klasyfikacji generalnej Dorothea Wierer z Włoch zajęła odległe 22 miejsce, zaliczając aż trzy pudła.

Najlepszą z biało-czerwonych była Monika Hojnisz, która finiszowała na 31 pozycji ze stratą ok. 3,5 minut oraz trzema pudłami. Pod koniec stawki uplasowały się natomiast Karolina Piton i Kamila Żuk. Kinga Zbylut nie pojawiła się na starcie i nie została też sklasyfikowana.