ATP Montpellier: Matkowski i Oswald przegrywają w ćwierćfinale

• Data publikacji: 07.02.2019, 14:35

W Montpellier Marcin Matkowski i Philipp Oswald musieli uznać wyższość pary Edouard Roger-Vasselin/Ivan Dodig, z którą w meczu ćwierćfinałowym przegrali 2:1.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Obie pary serwowały mocno, ale również celnie. Dlatego w pierwszym secie nie oglądaliśmy ani jednego przełamania. W tie-breaku przy stanie 6:4 dwóch piłek setowych nie wykorzystał debel francusko-chorwacki. Od tego stanu Matkowski i Oswald zdołali zdobyć cztery punkty z rzędu, dzięki którym wygrali pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się tragicznie dla Marcina i Philippa, którzy po trzech gemach przegrywali już 3:0 z podwójnym przełamaniem. W dalszej części seta strat nie udało się zniwelować, a co gorsza para polsko-austriacka po raz trzeci straciła swój serwis i przegrała partię 1:6.

W super tie-breaku od samego początku o jeden krok z przodu byli rywale rozstawieni z "1". Dodig i Roger-Vasselin w decydujących momentach wykorzystali swoje większe doświadczenie i zgranie co zaowocowało wygraną 10:7 i awansem do półfinału francuskiej imprezy.

Ćwierćfinał gry deblowej, Montpellier

Ivan Dodig/Edouard Roger-Vasselin[1] - Marcin Matkowski/Philipp Oswald 6:7(6) 6:1 10:7