Snowboard - MŚ: slalom równoległy [Zapis relacji LIVE]

• Data publikacji: 05.02.2019, 22:00

Wczorajsze wyniki Polaków w slalomie gigancie równoległym zaostrzyły nasze apetyty na dzisiejszy slalom równoległy. Od 21:00 rozpoczną się finały w ostatniej konkurencji snowboardu alpejskiego.

Relacja na żywo

Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszych relacji z mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie. Zmagania potrwają jeszcze do niedzieli, ale już bez udziału Polaków. Zachęcamy do zaglądania do artykułów na naszej stronie. Dobranoc!

Wydawało się, że upadnie na początku finału. Jednak wykonał ewolucję i utrzymał się na desce i sięgnął po dublet. Dmitrij Łoginow królem snowboardu alpejskiego. 19-letni Rosjanin jest dwukrotnym mistrzem świata juniorów i seniorów! Brawo dla srebrnego medalisty Rolanda Fischnallera, który zatrzymał się w drugiej części finału i zdobył srebro.

Stefan Baumeister, podobnie jak wczoraj, z brązowym medalem. Dmitrij Sarsembajew upadł na początku wyścigu o trzecie miejsce. Niemcy zdobyli cztery medale w snowboardzie alpejskim na tych mistrzostwach. A teraz wielki finał: Roland Fischnaller kontra Dmitrij Łoginow!

Julie Zogg mistrzynią świata w slalomie równoległym. Annamarii Dancha walczyła dzielnie, ale przegrała z faworyzowaną Szwajcarką. Brawa dla medalistek, a także dla Aleksandry Król za bardzo dobre 8. miejsce!

Bardzo ciekawy mały finał z błędami obydwu zawodniczek. Ostatecznie z brązowym medalem Ramona Hofmeister. Maria Wałowa na czwartym miejscu. Na starcie już finalistki Annamari Dancha i Julie Zogg.

Dmitrij Łoginow przed szansą na dublet! W półfinale mistrz świata w gigancie pokonał swojego rodaka Dmitrija Sarsembajewa. W pierwszym wyścigu 1/2 finału Roland Fischnaller wygrał ze Stefanem Baumeisterem. Zaraz finały pań i panów.

Julie Zogg i Annamari Dancha awansowały do wielkiego finału. O brąz pojadą Maria Wałowa i Ramona Hofmeister. Niemka upadła podczas wyścigu z Ukrainką. Przysięgamy, nie będziemy gdybać.

Znamy już półfinalistów zawodów mężczyzn. Są nimi: Niemiec Stefan Baumeister, Włoch Roland Fischnaller i Rosjanie Dmitrij Sarsembajew i Dmitrij Łoginow. 19-latek jeździ widowiskowo i skutecznie. Wczoraj zdobył złoto w gigancie, a teraz pokonał obrońcę tytułu, Andreasa Prommeggera. Przypomnijmy, że to obecny dwukrotny mistrz świata juniorów.

Aleksandra Król zajmie dzisiaj 8. miejsce, więc wyrówna swój najlepszy wynik w karierze startów na mistrzostwach świata. Brawo!

Ramona Hofmeister wygrała z Sabine Schoeffmann i będzie rywalką Danchy w półfinale. W pierwszym wyścigu 1/2 finału pojadą Julie Zogg i Maria Wałowa.

Niestety, Aleksandra Król popełniła bardzo kosztowny błąd w końcówce trasy. Kosztowało to ją być może medal mistrzostw świata. Tak z awansu cieszy się Annamarii Dancha. Jednak i tak gratulujemy Polce bardzo dobrego startu

W półfinale są już Julie Zogg i Maria Wałowa. Selina Joerg zaliczyła upadek i odpadła. Teraz wysyłamy już pozytywną energię do Aleksandry Król. Czas na ćwierćfinał z udziałem Polki i Ukrainki Annamarii Danchy!

Przyszedł moment na ćwierćfinały kobiet. W trzecim wyścigu zobaczymy Aleksandrę Król.

Do 1/4 finału zmagań mężczyzn awansowali mistrz świata w gigancie Rosjanin Dmitrij Łoginow oraz Austriacy Benjamin Karl, Arvid Auner i obrońca tytułu Andreas Prommegger.

Tymczasem w rywalizacji mężczyzn awans wywalczyli Stefan Baumeister, Aaron March, Radosław Jankow i zwycięzca kwalifikacji Roland Fischnaller.

Najlepszy wynik Aleksandry Król na mistrzostwach świata to 8. miejsce dwa lata temu w Sierra Nevada właśnie w slalomie. Wówczas w 1/4 finału nasza zawodniczka przegrała z Aleną Zawarziną.

Austriaczka Sabine Schoeffmann i Niemka Ramona Hofmeister utworzyły ostatnią parę ćwierćfinałową. Przypomnijmy, że awans wywalczyła także Aleksandra Król! Teraz 1/8 finału mężczyzn bez udziału polskich zawodników.

Świetna jazda Aleksandry Król! Polka prawie o sekundę wygrała z Rosjanką i w ćwierćfinale pojedzie z Ukrainką Annamarii Danchą.

Awans Seliny Joerg i Annamarii Danchy. Za chwilę najciekawszy dla nas wyścig 1/8 finału, czyli Aleksandra Król kontra Milena Bykowa.

Z rywalizacją pożegnała się także obrończyni tytułu. Daniela Ulbing przegrała z Marią Wałową.

Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych intensywnie pada śnieg. Z powodu złych warunków zmieniono program konkurencji freestylowych w snowboardzie i narciarstwie dowolnym. Jednak slalom równoległy przebiega bez większych przeszkód, ale już bez Ladiny Jenny, która zdobyła wczoraj brązowy medal. Przed chwilą Szwajcarka przegrała ze swoją rodaczką Patrizią Kummer.

W pierwszym wyścigu Szwajcarka Julie Zogg pokonała wicemistrzynię świata w slalomie gigancie Natalię Sobolewą. Czekamy na start Aleksandry Król!

W slalomie gigancie równoległym złote medale zdobyli Selina Joerg i Dmitrij Łoginow. Aleksandra Król zajęła 14. miejsce i dzisiaj ma szansę na poprawę tego rezultatu. W szóstym wyścigu 1/8 finału Polka pojedzie z Mileną Bykową. Oskar Kwiatkowski, Weronika Biela i Michał Nowaczyk nie przebrnęli przez kwalifikacje.

Witamy serdecznie! Już za kilka minut rozpoczną się finały slalomu równoległego. Zaczynamy naszą relację!

W finałach slalomu równoległego zobaczymy Aleksandrę Król. Polka w kwalifikacjach zajęła 7. miejsce i w 1/8 finału pojedzie z Mileną Bykową. Weronika Biela nie ukończyła drugiego przejazdu i zajęła 30. miejsce. Pierwszego przejazdu nie ukończył Oskar Kwiatkowski. Michał Nowaczyk uplasował się na 21. pozycji.

Na relację z finałów zapraszamy od 21:00. Wcześniej podamy rezultaty kwalifikacji.