ATP Montpellier: Gulbis lepszy od Hurkacza

• Data publikacji: 05.02.2019, 14:00

Hubert Hurkacz przegrał z Łotyszem Ernestsem Gulbisem w meczu pierwszej rundy turnieju ATP w Montpellier. Klasyfikowany dziesięć pozycji niżej w rankingu ATP Gulbis pokonał Polaka w dwóch setach - 6:4 i 7:6.

Początek pierwszego seta był stosunkowo wyrównany, a Hurkacz dwukrotnie wychodził w nim na prowadzenie - 1:0 i 2:1. Potem nastąpił lepszy okres gry Łotysza i po tym jak wyrównał stan rywalizacji, to szybko ugrał jeszcze dwa kolejne gemy. Nasz zawodnik nie załamał się jednak i walczył do samego końca. Niestety przy stanie - 4:4, przegrał przy własnym serwisie, a chwilę potem Gulbis zamknął seta, wygrywając - 6:4.

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty, a o jego losach decydował tie-break. W nim, znów lepszy okazał się Łotysz, którego mocną bronią był dzisiaj serwis. Zanotował on szesnaście asów, co w dużej mierze pomogło mu wygrać ten mecz.