Snowboard - MŚ: slalom gigant równoległy [ZAPIS RELACJI]

• Data publikacji: 04.02.2019, 15:04

Do gry na mistrzostwach świata w Park City wchodzą snowboardziści alpejscy. Dzisiaj rozegrane zostaną zawody w slalomie gigancie równoległym z udziałem Aleksandry Król, Weroniki Bieli, Michała Nowaczyka i Oskara Kwiatkowskiego. Finały o 21:00.

Drabinka finałów kobiet

Drabinka finałów mężczyzn

Relacja na żywo

To tyle na dzisiaj, dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na kolejne. Również na te z Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim ze szwedzkiego Are. Dobranoc!

Jeśli chodzi o naszych reprezentantów, to najprawdopodobniej skończą tę rywalizację na 10 miejscu - Oskar Kwiatkowski i 14 - Aleksandra Król.

Niemka Selina Joerg i Rosjanin Dmitry Loginov nowymi mistrzami świata w slalomie gigancie równoległym! Tym samym Rosjanin stał się podwójnym mistrzem świata - juniorów i seniorów. Coś wspaniałego dla tego zawodnika!

Wśród mężczyzn o tytuł powalczą Dmitry Loginov i Tim Mastnak. W małym finale pojadą Wild z Baumeisterem.

Selina Joerg i Natalia Soboleva powalczą o złoto, zaś Ladina Jenny z Marią Bykovą o brąz.

W najlepszej czwórce są również Tim Mastnak i Stefan Baumeister. Obaj pokonali swoich przeciwników taką samą różnicą czasu - 0,31 sekundy.

Vic Wild i Dmitry Loginov meldują się w 1/2 finału. Ich rywale - Kosir i Coratti nie ukończyli swoich przejazdów.

Grono półfinalistek uzupełniają Rosjanki - Milena Bykova i Natalia Soboleva.

W siostrzanym, niemieckim pojedynku Selina Joerg okazała się lepsza od Carolin Langenhorst, wygrywając o 0,69 sekundy.

Pogromczyni Oli Król - Ladina Jenny jest już w najlepszej czwórce, ponieważ Valova została zdyskwalifikowana.

Za chwilę rozpoczną się ćwierćfinały, niestety już bez biało-czerwonych.

Pozostali, którzy wywalczyli awans do ćwierćfinału to: Tim Mastnak (Słowenia), Lukas Mathies (Austria), Stefan Baumeister (Niemcy) i Dario Caviezel (Szwajcaria).

W starciu mistrzów świata lepszy okazał się ten z juniorów - Dmitry Loginov z Rosji, co oznacza, że Andreas Prommegger nie obroni tytułu.

Zmienne szczęście mieli reprezentanci Italii. Aaron March przegrał o 0,27 s. ze Słoweńcem Zanem Kosirem, zaś jeden z kandydatów do medalu Edwin Coratti pokonał Alexandra Payera z Austrii o 0,14 sekundy.

Oskar również podzielił los swojej koleżanki z kadry i musiał uznać wyższość Vica Wilda. Rosjanin wpadł na metę o 0,51 sekundy przed Polakiem.

A już lada moment na linii startu pojawi się Oskar Kwiatkowski. Trzymajmy mocno kciuki za naszego zawodnika!

Stawkę 1/4 finału uzupełniają jeszcze: Sabine Schoeffmann (Austria), Annamari Dancha (Ukraina) oraz Natalia Soboleva (Rosja).

Odpada Patricia Kummer ze Szwajcarii - aktualna wicemistrzyni świata została zdyskwalifikowana. Zatem w tym momencie, w rywalizacji nie ma już żadnej z medalistek poprzednich MŚ.

Kolejne zawodniczki, które uzyskały przepustkę do ćwierćfinału to: Maria Valova z Rosji i Niemki Carolin Langenhorst oraz Selina Joerg.

Niestety to Helwetka okazała się szybsza o 0,68 sekundy i to ona wystąpi w 1/4 finału.

Już w pierwszej parze wśród kobiet zobaczymy Olę Król, która zmierzy się ze Szwajcarką Ladiną Jenny. Na występ Oskara Kwiatkowskiego będziemy musieli chwilę poczekać, albowiem on pojedzie w drugiej męskiej parze z Vicem Wildem z Rosji.

Dobry wieczór, Witamy w kolejnej naszej relacji z Mistrzostw Świata w snowboardzie oraz narciarstwie dowolnym. Dziś będziemy emocjonować się snowboardem, a konkretnie gigantem równoległym, w którym wystartują Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. Czy ten dzień w Stanach Zjednoczonych będzie dla nas piękny? Mamy taką nadzieję.

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski z awansem do fazy pucharowej mistrzostw świata! Król zajęła w kwalifikacjach 13. miejsce i pojedzie w 1/8 finału ze Szwajcarką Ladiną Jenny. Weronika Biela została zdyskwalifikowana. Oskar Kwiatkowski uzyskał 5. wynik kwalifikacji i powalczy Viciem Wildem. Michał Nowaczyk był 24. i odpadł. U mężczyzn dużo niespodzianek, bo odpadli m.in. Nevin Galmarini, Roland Fischnaller, Benjamin Karl, Sangho Lee i Sylvain Dufour.

Kwalifikacje rozpoczną się o 17:00 polskiego czasu. Finały zaplanowane są na 21:00.