Liga Narodów: żal straconych szans

• Data publikacji: 23.05.2018, 13:40

Polskie siatkarki przegrały spotkanie Ligi Narodów z Serbkami 1:3. Drugi mecz w Makau udowodnił, że Polki mają potencjał, który może zagrozić najlepszym reprezentacjom świata.

Początek pierwszego seta był wyrównany, jednak w okolicach pierwszej przerwy technicznej Biało-Czerwone zdobyły pewną przewagę. W przeciwieństwie do meczu z Chinkami bardzo dobrze funkcjonował atak z lewego skrzydła, co stanowiło alternatywę dla Malwiny Smarzek, a w dalszej części seta Polki popisały się serią punktów zdobytych blokiem. W pewnym momencie przewaga naszej drużyny sięgnęła nawet dziesięciu punktów (20:10, 21:11), ale Serbki nieco podgoniły wynik, jednak nie zdołały zapobiec porażce do 20.

Drugą partię lepiej rozpoczęły podopieczne Zorana Terzicia, które sukcesywnie budowały przewagę, która osiągnęła nawet siedem punktów. Polki próbowały zmniejszyć różnicę, jednak gdy zbliżały się do rywalek, te ponownie odskakiwały. W końcu jednak, przy dużym udziale wprowadzonych w ramach podwójnej zmiany Julii Nowickiej i Martyny Łukasik, udało się doprowadzić do remisu 23:23, ale w końcówce rozegranej na przewagi triumfowały Serbki 27:25.

W trzecim secie długo żadna z drużyn nie mogła wyjść na wyraźne prowadzenie. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Polki odskoczyły na trzy punkty (19:16), ale natychmiast przeciwniczki odrobiły stratę. Polki, podobnie jak w poprzedniej partii, miały piłkę setową, jednak przegrały do 24.

Czwarty set zdecydowanie lepiej rozegrały Serbki - od początku dominowały na boisku, wobec czego trener Nawrocki postanowił wprowadzić Nowicką na rozegranie i Łukasik na atak, a także rezerwowy duet przyjmujących - Emilię Muchę, której na przyjęciu partnerowała Julia Twardowska. Nieco poprawiło to naszą grę, ale rywalki były "w gazie" i mogliśmy liczyć jedynie na pojedyncze przebłyski Biało-Czerwonych. Ostatecznie set zakończył się łatwym zwycięstwem Serbek 25:15.

Polska-Serbia 1:3 (25:20, 25:27, 24:26, 15:25)