Narciarstwo dowolne - MŚ: złoto dla Thompson i Place'a, słaby start Riemen-Żerebeckiej

• Data publikacji: 02.02.2019, 23:35

Kanadyjka Marielle Thompson oraz Francuz Francois Place zostali mistrzami świata w narciarskim ski crossie. Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka zajęła ostatecznie 27 miejsce.

Dla naszej zawodniczki - Karoliny Riemen-Żerebeckiej był to pierwszy start w imprezie tej rangi, po powrocie po wypadku. Polka wystartowała w szóstym wyścigu 1/8 finału wraz z Francuzką Alizee Baron, Niemką Danielą Maier i Amerykanką Whitney Gardner. Po słabym starcie, na którym sporo straciła, dojechała niestety na ostatniej czwartej pozycji. Awans do ćwierćfinału wywalczyły zaś, Baron i Maier. Złota medalistka - Marielle Thompson wygrała wszystkie swoje przejazdy. Dla utytułowanej Kanadyjki to drugi medal na mistrzostwach świata. Wcześniej, w 2013 roku w Voss miała srebro. Natomiast tutaj, srebro trafiło do Szwajcarki Fanny Smith, a brąz do Francuzki Alizee Baron.

Wśród mężczyzn triumfował reprezentant "Trójkolorowych" Francois Place. Przegrał on tylko raz, w półfinale, ulegając Kanadyjczykowi Kevinowi Drury, który jak się potem okazało, stanął na najniższym stopniu podium. Srebrny medal wywalczył inny z narciarzy spod znaku "Klonowego Liścia" - Brady Leman. Tuż za podium znalazł się weteran Alex Fiva ze Szwajcarii.