Narciarstwo dowolne - MŚ: finały ski crossu [LIVE]

Narciarstwo dowolne - MŚ: finały ski crossu [LIVE]

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 02.02.2019, 22:51

Przed nami pierwsza relacja z mistrzostw świata w Park City. Pierwszym finałem w narciarstwie dowolnym będzie ski cross kobiet i mężczyzn. Na starcie stanie Karolina Riemen-Żerebecka. Dla Polki będzie to najważniejszy start od wypadku.

 

LISTA STARTOWA - KOBIETY

 

LISTA STARTOWA - MĘŻCZYŹNI

Relacja na żywo

Tym samym kończymy naszą relację z finałów ski crossu. Złoto dla Kanadyjki Marielle Thompson i Francuza Francoisa Place'a. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Francois Place mistrzem świata! Francuz odparł atak Kanadyjczyków Brady'ego Lemana i Kevina Drury'ego. Czwarty był Alex Fiva.

Jean Frederic Chapuis wygrał mały finał mężczyzn. Za chwilę ostatni wyścig zawodów, czyli wielki finał. O złoto powalczą: Leman, Fiva, Place i Drury.

Świetna końcówka Marielle Thompson i to Kanadyjka została zwyciężczynią mistrzostw świata! Srebro dla długo prowadzącej Fanny Smith, a brąz dla Alizee Baron. Sanna Luedi bez medalu. Karolina Riemen-Żerebecka odpadła w 1/8 finału.

Mały finał dla Kelsey Serwy. Kolejne miejsca zajęły Brittany Phelan i Nikol Kucerowa. Mikayla Martin nie wystartowała. Zaraz wielki finał z udziałem: Thompson, Smith, Luedi i Baron.

Znamy składy wyścigów finałowych mężczyzn. O złoto powalczą: Kevin Drury, Brady Leman, Francois Place i Alex Fiva. W małym finale, o miejsce piąte pojadą: Jean Frederic Chapuis, Johannes Aujesky, Filip Flisar i Viktor Andersson.

Drugi półfinał dla Alizee Baron, która wyprzedziła Fanny Smith i Kelsey Serwę. Tym razem leżała Nikol Kucerowa. W finale o tytuł mistrzyni świata pojadą: Marielle Thompson, Alizee Baron, Fanny Smith i Sanna Luedi.

Kolejna dłuższa przerwa w zawodach spowodowana upadkiem. Oby takich jak najmniej. Przypomnijmy, że Karolina Riemen-Żerebecka odpadła już w 1/8 finału i zajmie prawdopodobnie 27. miejsce.

Marielle Thompson i Sanna Luedi pierwszymi finalistkami tych mistrzostw. Trzecia była Brittany Phelan. Boleśnie upadła Mikayla Martin.

Kolejne biegi dla Francuzów Chapuisa i Place'a. Drugie miejsca zajęli Jonathan Aujesky i Kevin Drury. Teraz czas na półfinały. Szykuje się ciekawa walka o medale, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W drugim ćwierćfinale - pierwszy Filip Flisar, drugi Brady Leman, trzeci Florian Wilmsmann, a czwarty najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu i mistrz olimpijski Marc Bischofberger. Ten sezon nie jest dobry dla Szwajcara.

Bastien Midol przyjeżdża dopiero trzeci w ćwierćfinale za Viktorem Anderssonem i Alexem Fivą. Zwycięzca Cross Alps Tour i lider Pucharu Świata nie będzie mistrzem świata.

Bardzo zacięta walka w ostatnim ćwierćfinale. Wygrała mistrzyni olimpijską Kelsey Serwa tuż przed Fanny Smith i Sandrą Naeslund. Obrończyni tytułu i zwyciężczyni cyklu Cross Alps Tour poza rywalizacją!

Upadek mistrzyni świata z 2015 roku Austriaczki Andrei Limbacher. Awans wywalczyły Francuzka Alizee Baron i Czeszka Nikol Kucerowa.

W pierwszym ćwierćfinale najlepsze Kanadyjki Marielle Thompson i Mikayla Martin, a w drugim wygrała Szwajcarka Sanna Luedi przed kolejną Kanadyjką Brittany Phelan. To one stworzą pierwszy półfinał i na pewno wystartują dzisiaj cztery razy. Niespodziewanie odpadła Francuzka Marielle Berger Sabattel.

Odpada także Victor Oehling Norberg. Szwed nie obroni tytułu. Norberg był jednak wolniejszy od nie byle kogo, bo finiszował za brązowym medalistą ostatnich mistrzostw Francuzem Francoisem Placem i zwycięzcą zawodów w Arosie Szwajcarem Jonasem Lenherrem. Panowie mają chwilę przerwy, a teraz ćwierćfinały kobiet.

Mamy pierwszą niespodziankę. Jonathan Midol jest trzeci w siódmym wyścigu 1/8 finału i odpada z zawodów. Z awansem - Kanadyjczyk Kevin Drury i Austriak Johannes Rohrweck.

Piąty wyścig 1/8 dla Jeana Frederica Chapuisa, czyli mistrza świata z 2013 roku. W szóstym wyścigu najlepszy był Jonathan Aujesky. Niestety, na ostatniej skoczni upadek zaliczył Niemiec Tim Hronek.

Za nami kolejne wyścigi. Awans wywalczyli m.in. mistrz olimpijski Kanadyjczyk Brady Leman, mistrz świata sprzed czterech lat Słoweniec Filip Flisar oraz Szwajcarzy Alex Fiva i zwycięzca klasyfikacji generalnej w ostatnim sezonie Marc Bischofberger.

Bastien Midol wygrał pierwszy wyścig 1/8 finału. Groźny upadek po ostatnim skoku zaliczył Rosjanin Paweł Kolgotin.

Faworytki bez większych problemów awansowały do ćwierćfinału. Przed nami 1/8 finału mężczyzn. Główne role mogą odgrywać Francuzki: lider Pucharu Świata i zwycięzca kwalifikacji Bastien Midol, jej brat Jonathan, Jean Frederic Chapuis i Francois Place. Ich rywalami będą m.in.: obrońca tytułu Szwed Victor Oehling Norberg, mistrz olimpijski Kanadyjczyk Brady Leman czy Austriak Johannes Aujesky.

Niestety, słaby start kosztował Karolinę Riemen-Żerebecką walkę o awans. Polka od początku do końca wyścigu jechała na ostatniej, czwartej pozycji. Oznacza to raczej 27. miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Pewnie wygrała Francuzka Alizee Baron. Niemka Daniela Maier w końcówce wyprzedziła Amerykankę Whitney Gardner i awansowała do ćwierćfinału.

Już niedługo wyścig z udziałem Karoliny Riemen-Żerebeckiej. Trzymajmy kciuki za naszą dzielną zawodniczkę!

Heidi Zacher nie jest w dobrej dyspozycji w tym sezonie. Reprezentantka Niemiec wygrała jednak ostatnia w Idre Fjall i wydawało się, że wraca do formy. Dzisiaj odpadła już w 1/8 finału, przyjeżdżając na Brittany Phelan i Wiktorią Zawadowskają.

Marielle Thompson i Lisa Andersson to zwyciężczynie pierwszych dwóch wyścigów 1/8 finału. Inna Szwedka, Sandra Naeslund broni dzisiaj tytułu. Wśród faworytek są także: Kanadyjki mistrzyni olimpijska Kelsey Serwa, wicemistrzyni olimpijska Brittany Phelan i Szwajcarka Fanny Smith.

Najpierw odbędą się wyścigi 1/8 finału pań. Kwalifikacje wygrała Kanadyjka Marielle Thompson. Karolina Riemen-Żerebecka wraca do formy po wypadku 2 lata temu na treningu przed MŚ w Sierra Nevada. W kwalifikacjach była ostatnia, 27. Jednak to jej najważniejszy start od czasu wypadku. Polka wystartuje w szóstym wyścigu z Niemką Danielą Maier, Francuzką Alizee Baron i Amerykanką Whitney Gardner.

Dobry wieczór w Polsce, ale w amerykańskim Solitude zbliża się 13:00. Już za kilka minut rozpocznie się finał ski crossu na mistrzostwach świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie.

Początek relacji z Solitude tuż przed 21:00.

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.